Można śmiało założyć, że 8. sezon „Gry o tron” jest najbardziej oczekiwaną produkcją telewizyjną 2019 roku. Bijący rekordy popularności serial już od 2011 roku zachwyca widzów na całym świecie swoim rozmachem, zwrotami akcji oraz zdrową dawką przemocy oraz seksu. Niestety musiał nadejść ten moment, gdy adaptacja sagi „Pieśń lodu i ognia” George’a R.R. Martina dobiegnie końca. Machina promocyjna HBO związana z ostatnim sezonem „Gry o tron” od dłuższego czasu działa na pełnych obrotach, racząc nas różnymi materiałami promocyjnymi.

„Gra o tron” – nowe zapowiedzi 8. sezonu

Teraz do sieci wyciekły dwa spoty telewizyjne, w których znajdziemy nowe ujęcia. Jakość filmików nie powala, ale trzeba pochwalić uważnych widzów, którzy postanowili je nagrać i opublikować. Co możemy na nich zobaczyć? Choć część scen widzieliśmy już w oficjalnym zwiastunie, to w spotach dodano m.in. reakcję kilku postaci na widok smoka. Patrząc, jak materiał jest zmontowany, można odnieść wrażenie, że to właśnie te latające stwory będą wiodły prym w 8. sezonie. Oprócz tego mamy jeszcze m.in. parę ujęć walczącego Jona Snowa.

8. sezon „Gry o tron” – kiedy premiera?

Przypomnijmy, że finalny sezon czołowego serialu HBO pojawi się na polskim HBO już niebawem, bo 15 kwietnia. Będzie składał się zaledwie z 6. odcinków, ale pocieszającą informacją jest to, że trzy z nich trwają około 80 minut (trzy pozostałe mają ok. 60 min.). Jak doskonale wiadomo, serial już dawno temu przegonił książki napisane przez Martina, stąd scenarzyści stanęli przed trudnym zadaniem zakończenia całej historii, wspartej rzecz jasna o wytyczne, jakie przedstawił im pisarz. Co więcej, raczej nie miałoby sensu rozbijać na 10 odcinków epicko zapowiadającej się wojny Siedmiu Królestw z Białymi Wędrowcami.

Film dokumentalny o „Grze o tron”

Warto wspomnieć, że zaraz po wyemitowaniu ostatniego odcinka 8. sezonu HBO pokaże  film dokumentalny, będący kroniką jego powstawania. Premiera dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” zaplanowana została w HBO i HBO GO na 27 maja. Film wyreżyserowała Jeanie Finlay – znana brytyjska twórczyni filmowa, która spędziła rok na planie „Gry o tron”. Zobaczymy w nim m.in. zmagania ekipy i obsady serialu z ekstremalną pogodą, terminami oraz nieustanną ciekawością fanów, którzy szukali różnych sposobów, aby poznać szczegóły fabuły.

Spin off „Gry o tron” – kiedy premiera?

Oprócz tego ma powstać jeszcze spin-off oryginalnej serii, którego fabuła będzie skupiać się na erze Westeros zwanej „The Long Night” (Długa noc). Był to okres, w którym pojawili się Biali Wędrowcy. W obsadzie tej produkcji zobaczymy Naomi Watts, znaną ze znakomitego występu w „Mulholland Drive” Davida Lyncha, oraz m.in. Naomi Ackie, Denise Gough, Sheilę Atim oraz Alexa Sharpa. Z tego co wiadomo na razie, premiera spin-offu ma odbyć się w 2020 roku. Zgadujemy jednak, że to nie będzie to definitywny koniec manii i mody na "Grę o tron". W końcu nie wypuszcza się z ramówki kury, a w tym przypadku: smoka znoszącego złote jajka...