Każdy, kto oglądał 3. odcinek „Gry o tron” wie doskonale, że ostateczna bitwa nie odbędzie się między ludźmi a Nocnym Królem. Twórcy wyszli z założenia, że to rozstrzygnięcie musi nastąpić między Cersei i Daenerys. W zwiastunie 4. odcinka widzimy, że Smocza Królowa i Północ muszą się w błyskawicznym tempie szykować na kolejną wojnę, bowiem Cersei jest gotowa do ataku. Ciężko o lepszy moment – bitwa o Winterfell przyniosła ogromne straty Dany, co znacząco zmniejsza jej szanse na wygraną i zdobycie Żelaznego Tronu.

Jest jednak pewne światełko w tunelu, które zdradza zwiastun. Okazuje się, że bitwę z Nocnym Królem przeżyły oba smoki, co nie było wcale takie pewne po obejrzeniu 3. odcinka. Wiemy też jednak, że Cersei posiada broń, która jest w stanie unicestwić ziejące ogniem stwory. Do końca pozostały już zaledwie trzy odcinki, stąd raczej nie będziemy narzekać na nudę. Tym bardziej, że każdy z nich będzie trwał po 80 minut, czyli same w sobie będą jak pełnometrażowe filmy. Dzisiejszy odcinek był niezwykle intensywny, ale to zapewne preludium do dalszych wydarzeń.

4. odcinek ósmego sezonu zostanie puszczony 6 maja. Tradycyjnie premiera obędzie się o 3:00 w nocy na antenie HBO.

Film dokumentalny o „Grze o tron”

Warto wspomnieć, że zaraz po wyemitowaniu ostatniego odcinka 8. sezonu HBO pokaże  film dokumentalny, będący kroniką jego powstawania. Premiera dokumentu „Gra o tron: Ostatnia warta” zaplanowana została w HBO i HBO GO na 27 maja. Film wyreżyserowała Jeanie Finlay – znana brytyjska twórczyni filmowa, która spędziła rok na planie „Gry o tron”. Zobaczymy w nim m.in. zmagania ekipy i obsady serialu z ekstremalną pogodą, terminami oraz nieustanną ciekawością fanów, którzy szukali różnych sposobów, aby poznać szczegóły fabuły.

Spin off „Gry o tron” – kiedy premiera?

Choć zakończenie serialu jest smutną informacją, to warto przypomnieć, że HBO będzie próbowało wypełnić tę lukę spin-offem do oryginalnej serii, którego fabuła będzie skupiać się na erze Westeros zwanej „The Long Night” (Długa noc). Był to okres, w którym pojawili się Biali Wędrowcy. W obsadzie tej produkcji zobaczymy Naomi Watts, znaną ze znakomitego występu w „Mulholland Drive” Davida Lyncha, oraz m.in. Naomi Ackie, Denise Gough, Sheilę Atim oraz Alexa Sharpa. Z tego co wiadomo na razie, premiera spin-offu ma odbyć się w 2020 roku. Można zakładać jednak, że nie będzie to definitywny koniec manii i mody na "Grę o tron". W końcu nie wypuszcza się z ramówki kury, a w tym przypadku: smoka znoszącego złote jajka...

Jeszcze przed premierę kolejnego odcinka „Gry o tron” możecie sprawdzić swoją wiedzę o serialu w naszym quizie. A tu możecie obejrzeć wideo zapowiadające czwarty odcinek 8. sezonu: