Lista haseł, które w ostatnich 12 miesiącach najbardziej zyskiwały na popularności jest doskonałym odbiciem tego, czym w dobiegającym końca 2020 roku żyli ludzie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Biorąc pod uwagę to, co działo się (i nadal dzieje) w większości krajów świata dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że w czołówce zestawienia znalazły się hasła związane z koronawirusem. On sam jest oczywiście liderem rankingu (zarówno lokalnie, jak i globalnie), a w pierwszej dziesiątce wyszukiwań w Polsce znalazły się również frazy ­„koronawirus w Polsce”, „koronawirus porady” oraz „koronawirus mapa”. Polaków interesowały również „wybory USA”, a także popularne platformy umożliwiające zdalną naukę i pracę („Microsoft Teams”, „Google Classroom”).

Najszybciej zyskujące na popularności - Polska:

1. Koronawirus
2. Koronawirus w Polsce
3. Wybory USA
4. Koronawirus porady
5. Google Classroom
6. Microsoft Teams
7. Koronawirus mapa
8. 365 dni     
9. Joe Biden
10. Kobe Bryant

Jeśli chodzi o wyniki w kategorii „Tematy, o których się mówiło (news)”, to tu również rządzi koronawirus. Polaków bardzo interesowały kwestie związane z wyborami prezydenckimi - co ciekawe, w większym stopniu angażowało starcie Joe Bidena z Donaldem Trumpem, niż Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim. Szukaliśmy również informacji na temat inicjatyw lokalnych, takich jak oferowany przez rząd bon turystyczny oraz tarcza antykryzysowa. Interesowały nas także kwestie pożarów w Australii oraz wybuchu w Bejrucie.

Tematy, o których się mówiło (News) - Polska

1. Koronawirus
2. Wybory USA
3. Wybory prezydenckie 2020
4. Bon turystyczny
5. Iran
6. Nowe obostrzenia
7. Pożary w Australii
8. Tarcza antykryzysowa
9. Wybuch w Bejrucie
10. Lockdown

Rok 2020 to czas, w którym częściej zadawaliśmy przeglądarce konkretne pytania, a nie tylko wyszukiwaliśmy po słowach kluczowych. Wielu użytkowników Google starało się pogłębić swoją wiedzę na temat sprawcy największego zamieszania ostatnich dwunastu miesięcy, stąd popularność takich fraz, jak „dlaczego wirus nazywa się covid-19”, „dlaczego zdrowie psychiczne jest ważne”. Szukano również rozwiązań problemów, których przyczyną był koronawirus - wśród wyszukiwanych pytań zyskujących na popularności znaleźć można między innymi: „jak uszyć maseczkę”, „jak złożyć bon turystyczny", „co to jest pandemia”, „co to jest narodowa kwarantanna”, „co to jest lockdown”, „ile trwa kwarantanna”, „ile osób może być na pogrzebie”, „ile kosztuje test na covid” czy „ile kosztuje respirator”.

Treść całego raportu można znaleźć TUTAJ.