Wystarczą odpowiednie gesty, by inteligentna kurtka była w stanie zdalnie obsłużyć smartfona. To sprawia, że użytkownik może wykonać różne rodzaje operacje na swoim telefonie bez potrzeby wyciągania go z kieszeni czy trzymania w dłoni. Taka wygoda zdecydowanie ma sens. Nad tym produktem Levi’s i Google współpracowały od dłuższego czasu. Jak się można domyślać, firma odzieżowa miała za zadanie zaprojektowanie odpowiedniego kroju i uszycia kurtki, a Google przygotowało technologię.

ZOBACZ TEŻ: Facebook powie ci jak się ubrać. Serwis wprowadzi system Fashion++

Powstała kurtka otrzymała nazwę Levi’s Commuter. Osoba mająca ją na sobie może przykładowo zwiększyć poziom głośności muzyki lub odrzucić połączenie telefoniczne, dotykając, stukając lub przejeżdżając po łatce naszytej na nadgarstku. Na tym się nie kończą operacje, bowiem można również wykonywać zdjęcia. Co więcej, Asystent Google będzie do naszej dyspozycji, stąd o dowiemy się, jaka jest pogoda bez potrzeby dotykania smartfona.

Jak pisze portal wirtualnemedia.p, istotnym elementem kurtki jest żakardowy materiał z którego jest uszyta. Ta tkanina ma zdolność do przewodzenia impulsów elektrycznych. Tak samo ważną częścią jest umieszczony w ubraniu mały komputer o nazwie Jacquard tag. To on zapewnia komunikację kurtki ze smartfonem. Aby kurtka działała trzeba zainstalować w smartfonie odpowiednią aplikację do Androida i iOS. Komputer w kurtce co jakiś czas musi być ładowany za pomocą USB. A co z praniem? Wystarczy rzecz jasna wyciągnąć go z kurtki.

Kurtkę można nabyć na wybranych rynkach – w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, USA czy Japonii. W Stanach Zjednoczonych za wersję bez dodatkowego ocieplenia trzeba zapłacić 198 dolarów. Ta z ociepleniem jest o 50 dolarów droższa. 780 zł za tańszą wersję to w sumie nie tak znowu dużo.