Jak golić miejsca intymne bez podrażnień?

Golenie bez podrażnień nie jest rzeczą niemożliwą do osiągnięcia – nawet w tak wrażliwej strefie jak miejsca intymne. Istnieją specjalne techniki i narzędzia, dzięki którym ta z pozoru nieprzyjemna czynność nie będzie sprawiała zbyt dużych problemów. Najpopularniejsze metody usuwania owłosienia z miejsc intymnych to zdecydowanie:

  • maszynka jednorazowa,
  • trymer lub maszynka elektryczna,
  • krem do depilacji.

Trymer lub elektryczna maszynka z wymiennymi nakładkami to dobry wybór dla osób z wrażliwą skórą, ponieważ nie podrażnia tak bardzo jak maszynka jednorazowa. Przed zakupem urządzenia warto zrobić porządny research i wybrać takie, które jest przystosowane do golenia miejsc intymnych. Należy pamiętać, aby po każdym użyciu dokładnie wyczyścić i zdezynfekować nakładkę maszynki.

Krem do depilacji jest chemiczną metodą pozbywania się owłosienia. Co prawda, dzięki temu jest bezbolesna, ale może powodować podrażnienia. Należy szczególnie uważać, aby krem trzymać na skórze odpowiednią ilość czasu – taką, jaka jest podana na opakowaniu. Jeżeli będziesz trzymać go dłużej, wtedy możesz nabawić się poparzeń chemicznych. Przed pierwszym użyciem warto wykonać próbę uczuleniową na przedramieniu. Jeżeli krem nie uczuli cię na delikatnej skórze ręki, nie powinien tego zrobić również w miejscach intymnych.

Owłosienie z miejsc intymnych można usuwać też woskiem lub pastą cukrową w salonie kosmetycznym lub skorzystać z serii depilacji laserowych. Aby uniknąć podrażnień po tego typu zabiegach należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń, które usłyszysz od osoby wykonującej zabieg.

Jak golić miejsca intymne maszynką bez podrażnień?

„Jak ogolić miejsca intymne bez podrażnień?” – to pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn golących się maszynką jednorazową. Skóra w tych rejonach jest bardzo delikatna, dlatego wymaga szczególnej uwagi. Włosy najlepiej golić zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, delikatnie naciągając skórę. Należy używać przy tym pianki lub specjalnego kremu, a także ostrej maszynki, a po zabiegu posmarować ogolone miejsce emulsją po goleniu.

Równie ważne, jak sam proces depilacji i pielęgnacja po goleniu, jest przygotowanie skóry do zabiegu. Aby zmiękczyć włosy – szczególnie w miejscach intymnych, gdzie są twarde i kłujące, warto skorzystać z olejku zmiękczającego włosy lub wziąć kąpiel. Istotne są także regularne peelingi, które zapobiegają wrastaniu włosków i codzienne nawilżanie skóry.

Jak golić pachy bez podrażnień?

Golenie pach zazwyczaj nie jest zbytnio problematyczne. Aby jednak zabezpieczyć się przed ewentualnymi podrażnieniami należy golić je ostrą maszynką i używać przy tym pianki. Skóra w tym miejscu nie wymaga nawilżenia, jednak bezpośrednio po zabiegu warto zdecydować się na użycie antyperspirantu, który jest specjalnie przeznaczony do stosowania po goleniu. Bezpośrednio po depilacji warto także zrezygnować z noszenia bardzo obcisłych i obcierających w okolicach pach T-shirtów.

Jak golić twarz bez podrażnień?

Twarz to jedna z najczęściej golonych części ciała u mężczyzn. Jeśli usuwasz owłosienie z twarzy codziennie rano to na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się, jak golić się bez podrażnień. Przy używaniu maszynki jednorazowej, pilnuj, aby zawsze była ostra. Wybieraj maszynki z wieloma ostrzami, ponieważ lepiej poradzą sobie z twardym zarostem twarzy. Aby uniknąć podrażnień, usuwanie włosów zacznij od oczyszczenia twarzy za pomocą wody i żelu lub peelingu. Następnie nałóż krem lub piankę do golenia, co poprawi poślizg maszynki i uchroni przez skaleczeniami. Podczas golenia włosów naciągaj delikatnie skórę, by maszynka miała przed sobą gładką powierzchnie bez zagłębień. Po zakończeniu golenia posmaruj twarz kremem łagodzącym lub nawilżającym, który zapobiegnie wysuszeniu skóry.

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

Depilacja bez podrażnień jest możliwa tylko wtedy, gdy odpowiednio zadbasz o skórę po skończeniu zabiegu usuwania włosów. Wiele osób nie lubi się golić właśnie ze względu na obawy dotyczące ewentualnych podrażnień, które mogą pojawić się po depilacji. Na szczęście istnieje kilka trików, dzięki którym można łatwo je wyeliminować.

Niestety, mnóstwo mężczyzn jest przekonanych, że nie muszą kompletnie nic robić ze swoją skórą po goleniu. Prawda jest zupełnie inna. Oczywiście, skóra pozostawiona sama w sobie prędzej czy później się zregeneruje, jednak będzie trwało to dłużej niż w przypadku zastosowania odpowiedniej pielęgnacji. Mogą też pojawić się nieestetyczne i bolące krostki, ranki, a nawet blizny. Aby tego uniknąć tuż po goleniu nałóż dość grubą warstwę specjalnego balsamu lub emulsji po goleniu. Wiele tego typu preparatów bez problemu znajdziesz w aptece lub drogerii. Produkty do stosowania po goleniu zawierają w swoim składzie składniki regenerujące skórę i zapobiegające powstawaniu stanów zapalnych, takie jak:

  • alantoina,
  • witamina B,
  • witamina E,
  • masło Shea,
  • olej Jojoba,
  • olej z awokado.

Kosmetyki te są również bogate w substancje nawilżające, np. aloes, które koją oraz eliminują uczucie suchości i napięcia skóry.

Czego unikać podczas golenia?

Nie mniej ważnym aspektem, któremu trzeba przyjrzeć się przed rozpoczęciem zabiegu usuwania włosów jest sprzęt, którym to robimy. Jeśli używasz maszynki jednorazowej to pilnuj, by ostrza nie były tępe, a pasek nawilżający wyblakły. W przeciwnym razie będziesz musiał mocniej przyciskać maszynkę do ciała i wykonywać wiele powtórzeń w tym samym miejscu, co sprzyja podrażnieniom. Nie używaj jednej maszynki do twarzy, pach i stref intymnych, ponieważ roznosisz w ten sposób bakterie z miejsc ich przebywania do miejsc, w których normalnie nie występują.

Pamiętaj także o używaniu pianek lub balsamów podczas golenia. Nigdy nie gól maszynką jednorazową suchej skóry! Jeżeli używasz maszynki elektrycznej dbaj, by była sprawna technicznie i nie miała np. wyszczerbionych nasadek. W przypadku, gdy postawisz na zabieg depilacji laserem lub woskiem w salonie kosmetycznym przed pierwszą wizytą dokładnie sprawdź opinie o danym miejscu, szczególnie te dotyczące higieny i kompetencji pracowników.

Czy istnieje jedna i uniwersalna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia, która będzie idealna dla wszystkich? Niestety odpowiedź brzmi: „nie”. Każdy posiada własne, indywidualne i charakterystyczne dla siebie włosy, skórę oraz przede wszystkim organizm. To co u kogoś sprawdza się wyśmienicie, u ciebie może okazać się kompletną katastrofą. Najlepszym sposobem przekonania się, jaka metoda depilacji twarzy i ciała jest najlepsza, jest po prostu przetestowanie i sprawdzenie różnych sposobów pozbywania się zbędnego owłosienia. Najprawdopodobniej będzie to czasem nieprzyjemna droga, ale z pewnością warta przebycia. Testuj różne techniki i obserwuj, jak reaguje na nie twoje ciało. Zapewniamy cię, że kiedy już znajdziesz ten właściwy sposób, depilacja przestanie być przykrym obowiązkiem, a twoja skóra ci podziękuje.