Łysiejesz i fakt ten spędza Ci sen z powiek? Jeśli w kwestii łysienie może być jakaś pocieszająca informacja, to taka, że… nie jesteś sam. Łysienie androgenowe dotyczy 70% mężczyzn i około 40% kobiet w pewnym okresie ich życia. Ma najczęściej podłoże genetyczne. Jeśli Twój ojciec nie ma włosów, jest duże prawdopodobieństwo, że Ty w jego wieku również nie będziesz ich miał. W dzisiejszych czasach masz wpływ na to, czy to zaakceptujesz, sięgniesz po maszynkę i zgolisz przerzedzone włosy, czy się zbuntujesz i zawalczysz o bujną fryzurę oddając się ręce specjalisty. Medycyna estetyczna znajduje dziś bowiem rozwiązania na wszystko.

Najnowsze osiągnięcia biotechnologii i inżynierii tkankowej to m.in. system Regenera Activia. Brzmi kosmicznie, ale to bardzo prosty, niemal naturalny zabieg, trwający  20-30 minut. W pierwszym etapie lekarz pobiera niewielki wycinek skóry o średnicy 2,5 mm z okolicy karku na linii włosów, gdzie praktycznie nie występuje łysienie androgenowe. Potem za pomocą specjalnego urządzenia izoluje z pobranej tkanki odpowiednie komórki i czynniki wzrostu, a następnie przygotowuje zawiesinę, którą nakłada na skórę głowy podobnie jak ma to miejsce w przypadku mezoterapii.

Zabieg ten jest jednorazowy w tym sensie, że nie trzeba wykonywać serii zabiegów kilka razy w ciągu roku. Z raportów i obserwacji klinicznych wynika, że należy go powtórzyć w odstępie 1-3 lat, ponieważ łysienie androgenowe jest chorobą postępującą i nie jesteśmy jej w stanie całkowicie zatrzymać. Przy pomocy tej metody można jednak znacząco je spowolnić, a nawet odwrócić ten proces powodując odrost utraconych włosów. Pierwsze efekty widoczne są już  po 30-60 dniach. Jest to jednak uzależnione od zdolności regeneracyjnej indywidualnych pacjentów:

 - Do tej pory leczenie łysienia androgenowego stanowiło nie lada wyzwanie dla dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej. Jest to schorzenie przewlekłe i nadal na obecnym etapie naszej wiedzy niemożliwe do całkowitego wyleczenia. Z biegiem czasu włosów jest coraz mniej i stają się coraz cieńsze. Spośród wielu terapii łysienia androgenowego szczególnie polecam system do autoprzeszczepu komórek skóry Regenera Activia, który jest najnowszym osiągnięciem medycyny regeneracyjnej ostatnich lat. Autologiczny przeszczep komórek skóry, którym jest Regenera Activia pozwala nam jednak na zatrzymanie tego procesu na kilka lat i spowodowanie znacznego odrostu włosów poprzez pobudzenie do regeneracji nieaktywnych lub uszkodzonych mieszków włosowych. Efekty, które jesteśmy w stanie uzyskać za pomocą tej nowatorskiej metody są bardzo obiecujące. Pierwsze efekty widać już kilku tygodniach od zabiegu a efekty utrzymują się nawet do 3 lat. – skuteczność zabiegu podsumowuje dr Michał Kaniowski z kliniki Kaniowscy Clinic.

Sprawdź, gdzie możesz wykonać zabieg Regenera Activia na stronie regeneaactiva.pl.