Fryzura męska w stylu messy bob – czym się charakteryzuje?

Messy bob to bardzo popularna i często wybierana alternatywa dla klasycznego boba. Podstawową różnicą jest fakt, że fryzury męskie w stylu messy bob nie wymagają szczególnej stylizacji, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Odpowiednio wykonane cięcie zapewni nam świetny wygląd fryzury nawet bezpośrednio po wstaniu z łóżka. Choć niektórym mogłoby się wydawać, że jest to fryzura nieestetyczna, zdecydowanie jest to mit. Prawdziwy messy bob to nie roztrzepane włosy, a świetnie ułożona fryzura w bardzo naturalny sposób. Dobrze wykonany wcale nie wygląda niechlujnie, a „roztrzepanie" jest raczej subtelne.

Dzięki lekkiej stylizacji możemy stworzyć bardzo oryginalną fryzurę, która doda nam elegancji i męskości, a całość nie zajmie zbyt wiele czasu. Wszystko to za sprawą specjalnego cieniowania włosów, które nadaje im lekkości i pozwala na wydobycie naturalnych fal, które są kluczowe, aby stworzyć idealny messy bob.

Długość włosów w przypadku fryzury messy bob nie jest ściśle określona, zależy m.in. od kształtu twarzy, grubości włosów, naturalnego skrętu bądź jego braku. W przypadku włosów cieńszych cięcia są raczej krótsze – dzięki temu zyskują większą objętość i wizualnie jest ich więcej. Gęste włosy obcięte zbyt krótko będą trudne do ułożenia, ze względu na dużą objętość na końcach, dlatego posiadacze tego typu włosów powinni nosić nieco dłuższą fryzurę. Fale na włosach, które dodają najwięcej wyglądu w stylu messy, powinny być jak najlepiej wydobyte. W tym celu stosuje się cieniowanie, które poprzez uniesienie fryzury sprawia, że kosmyki mające więcej luzu lepiej się skręcają. Jeśli nie jesteś pewny co do tego, jak powinny być ścięte twoje włosy, aby wydobyć z nich jak najwięcej, wybierz się do doświadczonego fryzjera, który z pewnością doradzi ci i wykona fryzurę.

Jakim mężczyznom pasuje fryzura bob?

Fryzury męskie typu bob są dosyć uniwersalne, więc większość z nas bez problemu dopasuje odpowiedni rodzaj boba do siebie, jednak do niektórych typów urody pasuje on perfekcyjnie i jest wręcz doradzany.

Bardzo pożądaną cechą u mężczyzn są wystające kości jarzmowe, dzięki którym twarz jest wyrazista. Kości policzkowe świetnie komponują się z fryzurą bob, która dodatkowo uwydatnia je i razem sprawiają, że mężczyzna wygląda niezwykle przystojnie, dlatego, jeśli jesteś ich szczęśliwym posiadaczem, koniecznie przemyśl tę fryzurę. Podobną sytuację możemy zaobserwować u Radosława Majdana, który zdecydował się na fryzurę bob, a swoje włosy najczęściej układa, odgarniając je do tyłu, dzięki czemu eksponuje swoje wyraziste kości jarzmowe.

Mężczyźni z długą, pociągłą twarzą również wyglądają doskonale we włosach ściętych w bob. Długie fryzury męskie znakomicie komponują się ze szczupłą twarzą, podkreślając jej atuty. Idealnym w tym przypadku uczesaniem będzie zaczesanie włosów do tyłu i użycie lekkiego kosmetyku utrwalającego, w ten sposób odsłonimy więcej twarzy i jeszcze bardziej ją uwydatnimy, pokazując ją z jak najlepszej strony, choć każde inne sprawdzi się równie dobrze.

Ostre rysy twarzy, a w szczególności zarysowana żuchwa to kolejne cechy, która komponują się z bobem fenomenalnie. Jedną z osób, która na nowo uczyniła długie fryzury męskie modnymi i jednocześnie reprezentującą ten typ urody jest Brad Pitt. Na jego przykładzie, możemy zauważyć, jak bob rewelacyjnie wygląda w połączeniu z taką urodą.

Jeśli jednak nie zostałeś tak szczodrze obdarzony przez naturę, to nic straconego! Bob to fryzura, którą z łatwością dopasujemy do siebie za pomocą delikatnych modyfikacji tradycyjnej wersji i odpowiedniej stylizacji. Pomocny może okazać się delikatny zarost, który wygląda genialnie w połączeniu z nieco dłuższymi włosami. 

Bob męski na różne sposoby

Fryzury męskie są bardzo różnorodne i każdą z nich możemy potraktować indywidualnie własną stylizacją. Tak samo jest w przypadku bobów – dzięki temu, że cięcie jest dosyć proste, możemy układać je na wiele różnych sposobów.

Najprostszym z nich i najczęściej wybieranym jest zwyczajny przedziałek na środku i lekkie, naturalnie uzyskane fale. Taka stylizacja jest naprawdę mało wymagająca, zazwyczaj wystarczy jedynie przeczesanie włosów palcami i wyrównanie przedziałka. Jest naturalna, modna i idealna na co dzień. Sprawdzi się przy różnych długościach włosów, zarówno tych do ramion, jak i do brody.

Następnym, świetnym sposobem na ułożenie włosów ściętych w bob jest przedziałek z boku głowy. Taka wersja boba jest perfekcyjnym rozwiązaniem problemu ze zbyt gęstymi włosami na końcówkach, które optyczne poszerzają twarz. Każdy z nas ma idealne miejsce na przedziałek na boku – jest to linia, w której znajduje się najwyższy punkt naszej brwi. Dla utrwalenia fryzury warto zastosować ulubiony kosmetyk do stylizacji. Fryzura ta jest elegancka, ale pasuje także do casualowego stylu i każdy, kto posiada tej długości włosy, powinien jej spróbować! 

Często spotykaną na ściankach fryzurą jest zaczesany do tyłu bob i utrwalony za pomocą żelu. Jest ona nieco bardziej wymagająca i może pochłaniać więcej czasu, ale efekty są naprawdę zadowalające. Z pewnością jest to bardzo wygodna fryzura, gdy ją nosimy, nie musimy martwić się o kosmyki spadające na twarz. Najlepiej sprawdzi się w sytuacjach oficjalnych lub na inne, specjalne okazje.

Fryzury męskie mogą być bardzo indywidualne już na etapie samego cięcia. Z pomocą dobrego fryzjera, który dopasuje cięcie indywidualnie do ciebie, biorąc pod uwagę twoje rysy twarzy, styl i oczekiwania na pewno stworzycie coś specjalnego. Możliwości personalizacji cięcia jest sporo, np. mocniejsze cieniowanie, grzywka, czy obcięcie idealnie proste, a wszystko zależy od tego, jak planujesz obchodzić się z fryzurą na co dzień.

Warto zadbać o to, aby włosy dzięki cięciu same układały się przynajmniej dostatecznie, bo jeśli będziemy musieli spędzać godzinę przed lustrem każdego dnia, tylko po to, aby jakoś wyglądać, to może skończyć się to szybką rezygnacją z dłuższych włosów.

Komu odradzamy boba?

Fryzury męskie w stylu bob zazwyczaj możemy dopasować do siebie, są jednak takie typy urody, przy których nie będzie wyglądać to najlepiej w żadnej wersji tego cięcia.

Fryzurę bob odradza się mężczyznom z bardzo niskim, krótkim czołem, gdyż dłuższe włosy spotęgują efekt małej twarzy, za czym zazwyczaj nie przepadamy. W niektórych przypadkach czoło nie jest na tyle niskie, aby istniała konieczność zrezygnowania z boba, wówczas kluczem do sukcesu jest odpowiednia stylizacja. Podczas układania boba należy skupić się na jak największym uniesieniu u nasady. Najprościej jest wykonać przedziałek na boku i utrwalić fryzurę unosząc ją rękami i tworząc wysoką falę.

Jeżeli jednak nawet taka stylizacja nie pomaga, łatwiej i wygodniej będzie, gdy zdecydujesz się na krótką fryzurę z grzywką postawioną wysoko lub zasłaniającą część czoła.

Osoby z krótką, okrągłą twarzą także powinny postawić na inne fryzury, bo w przypadku boba istnieje duże ryzyko optycznego zmniejszenia twarzy lub jej pogrubienia. Ten typ urody dużo lepiej prezentuje się w krótkich fryzurach.

Mimo wszystko są to jednak tylko wskazówki, a nie zasady, których powinniśmy się sztywno trzymać, dlatego przy wyborze fryzury skupmy się głównie na tym, czy sami dobrze się w niej czujemy i czy to nam odpowiada. Czasami zdarza się, że w teorii fryzura nam nie pasuje, ale ostatecznie okazuje się, że wyglądamy w niej naprawdę dobrze i jest to kwestia gustu, więc przede wszystkim podchodźmy do tego indywidualnie.