Źle sobie radzimy z coraz większymi zakolami i przerzedzającą się ilością włosów na czubku głowy. Tu tłumaczenie, ze to skutek nadmiaru męskiego przecież testosteronu, nie działa. Fizjologiczna utrata włosów to jedno, ale coraz częściej tracimy je w wyniku stylu życia. Włosy lubią to, co my, czyli dobre jedzenie i relaks. Stres działa wyjątkowo destrukcyjnie na cebulki – powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, niedotlenienie i miniaturyzacje mieszków włosowych. Włosy rosną coraz cieńsze i krótsze.

Fryzura na zakola – co zrobić?

Co pomaga? Oprócz kosmetyków, które poprawiają ukrwienie skóry głowy i działają stymulująco na mieszki włosowe, do wyboru masz: różne mezoterapie igłowe lub przeszczep, który w dużym skrócie polega na „przesadzeniu” włosów z tylnych partii głowy w miejsca przerzedzone. Zastanawiasz się, czy te również nie wypadną? Nie. Włosy rosnące poniżej potylicy pozbawione są receptorów testosteronowych, które wysyłają sygnał do wypadania. Przeszczep to jednak bardzo kosztowny zabieg i na pełne efekty trzeba poczekać około roku. W międzyczasie trzeba dbać o sadzonki jak o młode roślinki wiosną, czyli stosować mezoterapie lub naświetlanie światłem LED.

Fryzura na zakola – co daje terapia?

I właśnie dlatego, jeśli chcesz wzmocnić włosy, zacznij od właściwego rodzaju mezoterapii łącząc ją z odpowiednią pielęgnacją. Terapia peptydowa włosów Dr. Cyj Hair Filler polecana przez lekarzy (sprawdź  na www.drcyj.pl) jest mieszanką kwasu hialuronowego i specjalną formułą siedmiu peptydów biomimetycznych. Dzięki aplikacji igłą docierają do głębokich warstw skóry w okolice mieszka włosa. Pobudzają uśpione potocznie mówiąc cebulki, poprawiając krążenie i ukrwienie skóry głowy. Jednocześnie odżywiają mieszki, aktywując tym samym wzrost włosów. Preparat podnosi ich tolerancję na czynniki toksyczne, w pewien sposób uodparnia je i wzmacnia. Aktywacja mieszków następuje niezależnie od czynnika, który je zniszczył, a więc ta metoda leczenia sprawdza się zarówno w sytuacji, kiedy włosy wypadają z powodu przebytej choroby, jak i w wyniku łysienia androgenowego. Minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Fryzura na zakola – jak pielęgnować? 

Mezoterapia Dr. Cyj pobudzi odrost włosów w  każdym miejscu na skórze, gdzie występuje choćby puszek włosowy. Dzięki mezoterapii możemy zagęścić włosy na klatce piersiowej, zlikwidować zakola, zagęścić brwi, a nawet sprawić, że kiepska i rzadka broda zamieni się w gęstą brodę drwala.

Pierwszy zabieg powstrzymuje wypadanie włosów, po kolejnych czupryna staje się gęstsza, a same włosy są mocniejsze, grubsze i zdrowsze. Kuracja jest praktycznie bezbolesna i trwa zaledwie dwa miesiące. Wymaga czterech sesji co dwa tygodnie. Aby podtrzymać efekt, zaleca się zabieg przypominający po sześciu tygodniach.

Do tego konieczna jest odżywcza komplementarna pielęgnacja.

Aktywne składniki peptydy, witaminy, ekstrakty roślinne zawarte w serii Pelo Baum dzięki specjalnym nośnikom docierają wgłąb skóry (technologia podwójnej nanokapsulacji). Szampon i odżywka codziennie przywracają zdrową strukturę  cienkim, przerzedzonym i uszkodzonym włosom, a jednocześnie utrzymują właściwe środowisko do wzmocnienia i odbudowy włosów.

Uzupełnieniem jest łatwe do stosowania serum. Wystarczy na sucho spryskać docelowy obszar skóry głowy i głęboko wmasować. Serum intensywnie zadba o mieszki włosowe i sprawi, że włosy staną się bujniejsze, pełniejsze i lśniące.