Dziś rano (27 czerwca) odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono, że planowane pierwotnie na koniec czerwca Grand Prix Francji w tym roku się nie odbędzie. Na tym samym spotkaniu podano pierwsze informacje na temat planowanych w tym roku wyścigów, a także datę i miejsce pierwszego wyścigu.

Formuła 1: Kiedy wystartuje sezon?

Wedle najnowszych informacji sezon ma rozpocząć się za dwa i pół miesiąca w Austrii. Oczywiście, pierwsze wyścigi odbęda się bez udziału publiczności, a startujące w nich zespoły będą musiały trzymać się bardzo rygorystycznych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. 

„Naszym celem jest rozpoczęcie wyścigów w Europie na początku lipca i zorganizowanie ich w sierpniu i na początku września. Pierwszy wyścig odbędzie się w Austrii w weekend 3-5 lipca. We wrześniu, październiku i listopadzie będziemy ścigać się w Eurazji, Azji i obu Amerykach. Sezon zakończy się w Zatoce, wyścigami w grudniu w Bahrajnie, a potem finałem w Abu Zabi, po ukończeniu 15-18 wyścigów” – powiedział Chase Carey, dyrektor generalny F1.

Formuła 1: Zespoły działają na rzecz walki z wirusem

W tym samym wystąpieniu Carey podkreślił, że jest bardzo zbudowany wzorową współpracą zespołów i personelu organizacji na rzecz walki z Covid-19. Przypomnijmy, że wiele zespołów wspiera organizacje walczące z wirusem, a także z własnych funduszy buduje respiratory niezbędne do opieki nad chorymi.

„Chcemy podziękować za wsparcie i wysiłki w tym niezwykle trudnym czasie. Chcemy również docenić fakt, że zespoły, które wspierają nas w tym czasie, podejmują ogromne i heroiczne wysiłki na rzecz budowy respiratorów, aby pomóc osobom zarażonym COVID-19” – dodał Carey.