Ford Focus Active Challenge - gdzie i kiedy?

Puck to prężnie rozwijające się miasto stawiające mocno na turystykę i ochronę środowiska. Kojarzy się z żeglarstwem, portem rybackim i jachtowym. Można stąd popłynąć na Półwysep Helski nie stojąc w korkach. Jest określany mianem „slow city”, gdzie dobrze się wypoczywa i mieszka. Uroczystego otwarcia zawodów w dniu 15 sierpnia o godz. 10:30 dokona Burmistrz Pucka Pani Hanna Pruchniewska.

Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Formuła Kite. W ramach punktacji pucharowej ścigać się będą zawodnicy startujący w konkurencji TT Racing U14 oraz zawodnicy walczący o finał we Freestylu. Tytułu mistrzów Polski bronić będą zeszłoroczni triumfatorzy Kasia Lange i Marek Rowiński, któremu mocno po piętach depcze Mateusz Włodarczyk. Obaj zawodnicy mają również tyle samo punktów w Pucharze więc zapowiada się zacięta walka o najwyższe miejsce na podium.

Ford Focus Active Challenge - Formuła Kite i Formuła Kite Mixed

W Formule Kite o zwycięstwo ponownie będą walczyć Magdalena Woyciechowska i Maks Żakowski. W Mistrzostwach Polski przewidziano konkurencje: Formuła Kite Open, Formuła Kite Mixed Relay oraz Freestyle. W tym roku, po raz drugi w historii kitesurfingowych zawodów na świecie rozegrana zostanie Formuła Kite Mixed. Wyjątkowość tej konkurencji polega na tym, że w wyścigach wystartują pary mieszane, damsko – męskie. Najprawdopodobniej w takiej formie będzie się odbywała rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich, w Paryżu w 2024 roku.

Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również  bardzo widowiskowa konkurencja – Freestyle Big Air. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie jak zawsze Polski Związek Kiteboardingu, który odpowiada za regulamin i przepisy współzawodnictwa.

Nagrody dla zawodników ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford - producent Forda Focusa Active, nowego crossovera. Będzie można go oglądać i testować przez cały czas trwania zawodów w Pucku. Nowy Ford Focus Active to samochód, który idealnie wpisuje się w modę na crossovery i dynamiczny styl życia. Wyróżnia się odważną stylizacją z wyrazistymi osłonami biegnącymi wokół nadwozia oraz relingami dachowymi, które ułatwiają przewożenie sprzętu sportowego – od deski do kite’a, przez rower, po kajak. Offroadowe aspiracje Focusa Active i pierwszorzędne właściwości jezdne pozwalają dotrzeć wszędzie tam gdzie czeka przygoda.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która tym razem gościć będzie dziennikarzy i Gwiazdy, którzy również będą pływać na kitesurfingu. Szczegółowe informacje znajdują się na profilu facebookowym zawodów www.facebook.com/fordkitecup.