Według zagranicznych portali 43-letni pięściarz ma rzekomo opłacić cztery nabożeństwa żałobne, które odbędą się w różnych miastach w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o Houston, Minnesotę, Charlotte i jeszcze jedną lokalizację, która jak na razie nie została ustalona. Mayweather Jr. na ten cel przekazał 88,5 tys. dol.

O jego zaangażowaniu w sprawę informowano we wtorek 2 czerwca. – Floyd prawdopodobnie się na mnie wścieknie, ale tak, mogę zdecydowanie potwierdzić tę informację, że zapłaci za pogrzeb George'a Floyda – przyznał dyrektor generalny Mayweather Promotions Leonard Ellerbe. Dodał jednocześnie, że były bokser nie zamierza komentować sprawy. Rodzina Floyda ponoć przyjęła jego ofertę.

„TMZ” donosi, że jeden z najbogatszych sportowców na świecie postanowił pokryć koszty pogrzebu po tym, jak dowiedział się, że dyrektor jego wytwórni muzycznej TMT, dorastał razem z Floydem.

Jak poinformował w poniedziałek Cen Crump, adwokat rodziny zabitego 46-latka, pogrzeb George’a Floyda odbędzie się 9 czerwca w Houston. W czwartek mają odbyć się uroczystości żałobne w Minneapolis.

Zabójstwo Floyda i zamieszki w kilkudziesięciu miastach

Przypomnijmy, że pod koniec maja George Floyd został zatrzymany przez policję po tym, jak w sklepie spożywczym miał zapłacić fałszywym czekiem. Przy zatrzymaniu jeden z policjantów przygniatał jego szyję kolanem do ziemi. Po kilku minutach Floyd przestał się ruszać. Z nagrań przechodniów można usłyszeć jak mężczyzna mówi, że boli go szyja, nie może oddychać i nie zabijaj mnie. Niestety wkrótce zmarł.

Zabójstwo Floyd wywołało w USA masowe protesty w wielu miastach, w tym w Waszyngtonie. W trakcie ich trwania dochodzi do starć z policją i zamieszek. Zarówno ludzie protestujący, jak dziennikarze oraz media społecznościowe mówią o przesadnej agresji policji, szczególnie w stosunku do osób czarnoskórych.

CZYTAJ: Michael Jordan żegna Kobe’ego Bryanta we wzruszających słowach podczas uroczystości pogrzebowych

ZOBACZ: Philipp Plein upamiętnił Kobego Bryanta w kontrowersyjny sposób. Chciał zbić kapitał na śmierci legendy NBA?

ELLE MAN POLECA: Kobe Bryant – 7 faktów z życia legendy NBA, które musisz znać