Jeśli do tej pory wydawało wam się, że do wzbudzenia prawdziwych piłkarskich emocji potrzebny jest wielki stadion i idealnie przygotowana naturalna murawa, czas zmienić zdanie! Ekstraklasa Games to profesjonalny system najpopularniejszego piłkarskiego symulatora FIFA. Gracze reprezentują barwy prawdziwych polskich klubów piłkarskich, a w trakcie przygotowań stosują się do rygorystycznego planu treningowego i diety.

Finały Rundy Zimowej były ostatnim rozdziałem pierwszej części sezonu Ekstraklasa Games. Udział w nich wzięli zawodnicy, którzy wywalczyli awans w trwających od listopada kwalifikacjach. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę 16 graczy, reprezentantów klubów Ekstraklasy na obu konsolach (Playstation 4 i Xbox One), rywalizowało w czterech 4-osobowych grupach.

W finale rozgrywek na PlayStastion ostatecznie zameldowali się reprezentant Legii Warszawa milosz93 oraz Pontonix300 z Rakowa Częstochowa. Zdecydowaną wyższość w dwumeczu udowodnił zawodnik Legii, który wygrał 3:1 i 3:0. Trzecie miejsce zajął piko, który pokonał 4:2 gracza DawidPLx999 z Cracovii.

Na konsoli Xbox One do półfinałów dotarli reprezentanci Arki Gdynia i Śląska Wrocław oraz Górnika Zabrze i Lecha Poznań. Rywalizacja o finał była jednak bardzo jednostronna – El Polako z Arki pokonał Dominatora 9:2, a FuRMaN wygrał 6:1 z zawodnikiem Skobi12 reprezentującym Górnika. W finale miał miejsce pasjonujący zwrot akcji – El Polako prowadził po pierwszym meczu z graczem Lecha już 3:0, ale rewanż to już popis FuRMaN-a. Udało mu się odrobić straty, a mecz zakończył strzelając aż 5 bramek, zwyciężając w finale 5:3.