Z humorem jest tak, że każdego śmieszy co innego, ale generalnie większość komedii, nawet tych najbardziej głupkowatych, potrafi zaserwować przynajmniej jeden żart, który nie woła o pomstę do nieba. Komedia jako gatunek ma przede wszystkim nas rozluźnić, zapewniając miły i niezobowiązujący wieczorny seans.

Nie będę ukrywał, że przeważająca większość filmów z tego gatunku jest nie warta uwagi – chyba że chcemy zabijać czas w taki sposób. Ale znajdzie się też niemałą liczbę dobrych produkcji, które można oglądać więcej niż raz. W dobie pandemii koronawirusa niejedna osoba może mieć ochotę na tego typu rozrywkę – chociażby tylko po to, aby nie karmić się kolejnymi informacjami na temat zakażonych czy zmarłych osób.

ZOBACZ TEŻ: Netflix: najlepsze thrillery. Co warto obejrzeć na serwisie? [RANKING ELLE MAN]

Komedia jest też dobrym pomysłem, gdy skończysz już z thrillerami, dramatami biograficznymi czy filmami o wirusach i epidemiach. W końcu każdy z nas ma czasem potrzebę pośmiać się na całego. Albo nawet trochę. I na szczęście pod tym kątem Netflix przedstawia dużą listę opcji. Jak już wspominałem przy liście z filmami akcji, Netflix nie zawsze precyzyjnie taguje swoje filmy, ale mniejsza z tym – komedii jest tak dużo, że samo scrollowanie zajmuje chwilę. Co więcej, serwis oferuje nie tylko same filmy, ale także stand-upy, więc jeśli chcemy, to możemy zafundować sobie końską dawkę śmiechu.

W GALERII>>> znajdziesz naszym zdaniem najlepsze komedie na Netfliksie. Udanej zabawy!