ELLE MAN – kultura na weekend: FILM

„Mission: Impossible – Fallout” na Netflix

Minęły dwa lata od czasu schwytania przez Ethana Hunta (Tom Cruise) i jego ekipę przywódcy Syndykatu Salomona Lane'a (Sean Harris). Teraz IMF zajmuje się ściganiem organizacji o nazwie Apostołowie. Kiedy po nieudanej misji w Berlinie skradziony zostaje rosyjski pluton, Hunt i jego ludzie zostają wysłani do Paryża. Ma tam dojść do transakcji związanej z pierwiastkiem. Ceną odzyskania skradzionego plutonu okazuje się być jednak wolność Salomona Lane'a...

Bezbłędne tempo filmu nie daje ani chwili wytchnienia, co akurat w przypadku kina akcji jest wskazaną cechą. Blisko poziomu pierwszej części i „Ghost Protocol”. 

„Zaginione dziewczyny” na Netflix

Kiedy córka Mari Gilbert (nominowana do Oscara Amy Ryan) znika, bezczynność policji skłania matkę do przeprowadzenia własnego śledztwa. Kobieta trafia do odizolowanej społeczności na Long Island, gdzie ostatnio widziano Shannan. Jej poszukiwania ujawniają kilkanaście przypadków zabójstw pracownic seksualnych. Film „Zaginione dziewczyny” w reżyserii nominowanej do Oscara Liz Garbus jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

„Puzzle” na Netflix

Agnes (Kelly Macdonald) jest kobietą po czterdziestce bardzo zaangażowaną w swoją rodzinę i emigrancką społeczność, w której żyje. Na swoje urodziny dostaje puzzle i niespodziewanie dla wszystkich odkrywa nową pasję. Nagle zaczyna robić coś więcej poza zaspokajaniem potrzeb męża Louie’ego (David Denman) i synów – Ziggy’ego (Bubba Weiler) i Gabe’a (Austin Abrams). Dzięki nowemu hobby kobieta poznaje zamożnego Roberta (Irrfan Khan), który szybko rozpoznaje jej talent i namawia ją do wzięcia udziału w konkursie.

„Piątek 13-go” na HBO GO

Clay Miller (Jared Padalecki) jest zdesperowany i robi wszystko, aby odnaleźć swoją zaginioną siostrę Whitney (Amanda Righetti). W tym celu zapuszcza się na teren upiornych lasów, które otaczają jezioro Crystal. Tam natyka się na pozostałości starych, drewnianych domków kempingowych ukrytych pośród drzew. Wbrew radom policji i ostrzeżeniom mieszkańców, chłopak nie przerywa swoich poszukiwań.

Z pomocą przychodzi mu Jenna (Danielle Panabaker), jedna z grupy studentów zamierzających spędzić weekend z dreszczykiem. Młodzi ludzie przeżywają chwile grozy, kiedy odkrywają, że wkroczyli na teren przerażającego i uzbrojonego w maczetę Jasona Voorheesa (Derek Mears).

Remake klasycznego horroru pt. „Piątek trzynastego”. Za kamerą stanął specjalizujący się w kinie grozy Marcus Nispel („Teksańska masakra piłą mechaniczną”). Produkcja została wyróżniona statuetką Teen Choice.

„Darlin’” na HBO GO

Brudna i zdziczała nastolatka Darlin (Lauryn Canny) trafia do katolickiego szpitala, skąd szybko zostaje przeniesiona do domu opieki prowadzonego przez biskupa i siostry zakonne. Ma tam zostać oswojona i wychowana na „dobrą dziewczynę”. Darlin ma jednak mroczną tajemnicę. Wzbudzająca przerażenie i niezwykle agresywna kobieta, która ją wychowała nie zawaha się przed niczym, żeby odzyskać swoją podopieczną.

Kontynuacja obrazu Lucky McKee pt. „The Woman”. Tym razem za kamerą staje debiutująca w roli reżyserki aktorka Pollyanna McIntosh, która z powodzeniem wciela się również w jedną z głównych ról. Ten wciągający thriller przypadnie do gustu każdemu fanowi kina grozy.

„Toy Story 4” na HBO GO (15 marca)

Chudy zawsze znał swoje miejsce w świecie. Jego priorytetem była opieka najpierw nad Andy’m, a później Bonni. Teraz bohater bierze pod swoje skrzydła również ukochaną, nową zabawkę Bonnie - Sztućka. Co więcej, nieoczekiwana podróż pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…Czwarta część przygód kultowych bohaterów z Pixar Animation Studios.

W poruszającym wyobraźnię i pełnym emocji kinie dla najmłodszym rodzice i opiekunowie znajdą też coś dla siebie. Reżyserem produkcji jest dwukrotny zdobywca nominacji do Oscara Josh Cooley („W głowie się nie mieści”). Kolejna część serii także i tym razem okazała się wielkim hitem, zarabiając ponad 1 miliard dolarów na całym świecie. Zdobyła też dwie nominacje do Oscara – w tym prestiżowej kategorii „najlepszy długometrażowy film animowany”.

ELLE MAN – kultura na weekend: SERIALE

3. sezon „Szkoła dla elity” na Netflix

Kolejna śmierć oznacza kolejne śledztwo. Uczniowie próbują zaplanować swoją przyszłość, ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Coś dla fanów mniej grzecznych seriali dla nastolatków. A jeśli ktoś nie widział jeszcze, to może śmiało nadrobić. Tym bardziej, że produkcja zebrała bardzo dobre recenzje.

„Bloodride” na Netflix

Norweska antologia łącząca horror z czarnym skandynawskim humorem. Każda opowieść jest osadzona w innym realistycznym świecie, ale wszystkie są równie nieszablonowe.

2. sezon „Kingdom”

Drugi sezon dramatu kostiumowego o zombie z czasów koreańskiej dynastii Joseon. Jeżeli jesteście rozczarowani od kilku sezonów tym, co się stało z „The Walking Dead”, a chcecie dobrego serialu z żywymi trupami, to „Kingdom” jest dla was. Pierwszy sezon nie dość, że oferował sporo dobrych i mocnych scen akcji, to jeszcze fabularnie był ciekawe, że względu na swoje socjopolityczną tematykę.

„The Valhalla Murders” na Netflix

Ambitna detektyw z Islandii nawiązuje współpracę z gliniarzem z Norwegii, aby zbadać serię morderstw, które mogą być połączone z okropną traumą. Skandynawskie thrillery zawsze w cenie. A ta produkcja rzekomo robi dobrą robotę.

„Kobiety nocy” na Netflix

Prześladowana przez mroczną przeszłość żona wschodzącej gwiazdy amsterdamskiej polityki zostaje wciągnięta w podziemny świat seksu i narkotyków.

„Brudna forda” – 2 sezon na Netflix

Od szybkich pożyczek po samochody fałszujące wyniki testów emisji spalin - ten serial dokumentalny ujawnia bezwstydne akty korporacyjnej chciwości.