Tottenham wygrywa: dramat piłkarzy Ajaxu

To był niesamowity mecz. Po pierwszym spotkaniu piłkarze Ajaxu wrócili do domu z jednobramkową zaliczką i byli w komfortowej sytuacji przed wczorajszą rewanżową rywalizacją z Tottenhamem. W pierwszej połowie piłkarze z Londynu przeżyli koszmar. Najpierw gola strzelił kapitan Ajaxu, Matthijs de Ligt, a później pięknym trafieniem popisał się Hakim Ziyech

Przyszła druga połowa. Mecz był wyrównany, ale to piłkarze Ajaxu byli skuteczniejsi i bardziej konsekwentni pod bramką bronioną przez Hugo Llorisa. W pewnym momencie wszystko stanęło do góry nogami. Już w 55 minucie spotkania bramkę kontaktową strzelił Lucas Moura. Ale to wciąż było za mało - do awansu potrzebne były wówczas dwa trafienia, a piłkarze Ajaxu byli w tym spotkaniu solidni i przeprowadzali bardzo groźne kontrataki. Na przekór wszystkiemu, cztery minuty później Moura zanotował drugie trafienie i na tablicy wyników było już 2:2.

Bramka wyrównująca wyraźnie podcięła skrzydła piłkarzom Erika Ten Haga. Pojawiło się zmęczenie i presja, bo Tottenham potrzebował tylko jednej bramki do awansu. Minuty mijały, lecz piłkarze Mauricio Pochettino nie byli w stanie przebić się przez defensywę Ajaxu.

Doliczony czas gry. Na twarzach piłkarzy Tottenhamu maluje się zrezygnowanie. Zawodnicy Ajaxu czują wygraną i oczami wyobraźni widzą siebie w finale Ligi Mistrzów. Kibice zaczynają świętować. Ostatnia minuta czasu gry. Po raz kolejny gola strzela Lucas Moura. Cisza na trybunach. Radość piłkarzy Tottenhamu, łzy zawodników Erika Ten Haga. Łzy szczęścia trenera Tottenhamu. Koniec. Tottenham dokonał prawdziwej remontady i trafił z piekła do nieba.

Tak emocjonującego meczu nie widzieliśmy od dawna. Fakt, Liverpool również dokonał niemożliwego - ale wtorkowy mecz był jednostronny. A wczorajszy? Przypominał nieustanną wymianę ciosów na ringu. I te emocje …

Tottenham wygrywa: jak to się stało?

Większość ekspertów jest zgodna, że piłkarzy Ajaxu dopadło zmęczenie, co przełożyło się na spadek koncentracji. Do tego dochodzi mniejsze doświadczenie - średnia wieku jedenastki desygnowanej na wczorajszy mecz przez Erika Ten Haga wyniosła 25 lat. Dla porównania, średnia wieku piłkarzy Tottenhamu we wczorajszym wieku to 28,7 lat - to spora różnica.

Mimo tego, że piłkarze Ajaxu dali sobie wczoraj wbić trzy bramki i wypuścili awans z rąk, to należy im się ogromny szacunek. To i tak ogromny sukces, że Erik Ten Hag doprowadził swój zespół do półfinału Ligi Mistrzów i o mało z niego nie awansował. Przed sezonem nikt na nich nie stawiał - na arenie międzynarodowej oczywiście. Widok płaczących młodych zawodników z pewnością złamał serce nie jednemu kibicowi. Za wczorajszy mecz i cały sezon należy im się wielkie uznanie.

Tottenham w finale rozgrywek: kiedy i gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów?

Tottenham zmierzy się w finale Ligi Mistrzów z Liverpoolem, który we wtorkowym meczu pokonał Barcelonę. Spotkanie odbędzie się pierwszego czerwca o godzinie 21 na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie.

Mając na uwadze w jaki sposób obydwie angielskie drużyny awansowały do tego finału należy spodziewać się bardzo emocjonującego spotkania. Nie możemy się doczekać!