Kiedy dziesięć lat temu Ciara Ryan wpadł na pomysł stworzenia osobliwego kalendarza, nikt nie spodziewał się, że inicjatywa przetrwa tak długo, w dodatku stanie się popularna i będzie pomagać ludziom! "Irish Farmer Calendar" zdobył międzynarodową sławę dzięki książce wydanej dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych. Przedsięwzięcie stało się fenomenem do tego stopnia, że farmerzy sprzedają w Irlandii więcej kalendarzy niż... One Direction czy Justin Bieber!

Irish Farmer Calendar: o co chodzi?

Pomysł jest prosty - kalendarz prezentuje irlandzkich rolników w "uroczych i niespodziewanych" sytuacjach w ich ukochanym środowisku. Lokalne media opisują zdjęcia jako "agri-porn", a chętnych na kupno kalendarza wciąż przybywa. Jak przyznaje Ciara Ryan zainteresowanie tegoroczną edycją "Irish Farmer Calendar" jest rekordowe, a zamówienia nadchodzą z całego świata - od Stany Zjednoczone, przez Polskę, po Hong Kong. 

Cena kalendarza to niecałe 11 Euro. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działania organizacji Bothar, zajmującej się nie tylko pomocą ubogim rolnikom z całego świata. Bothar działa także na rzecz wyrównywania różnić kulturowych oraz uświadamia Brytyjczyków w kwestii problemów w uboższych częściach globu.

Zdjęcia z najnowszego "Irish Farmer Calendar" znajdziecie w naszej GALERII--->

Myślicie, że faktycznie rozgrzeją zmysły Waszych koleżanek?