Facebook pochwalił się nowymi planami na swojej stronie poświęconej nowym technologiom. Jednak nie zdradził jeszcze, kiedy Fashion++ zostanie udostępniony do testów na szerszą skalę. W jaki sposób ma działać ta platforma? Facebook poinformował, że została ona stworzona poprzez zastosowanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Nadrzędzie za sprawą przeskanowania tysięcy zdjęć poświęconym modnym stylizacjom uczy się tego, jak komponować ze sobą różne części garderoby.

Zatem dana osoba będzie mogła udostępnić wiedzę o posiadanych ubraniach, co pozwoli Fashion++ połączyć je w najbardziej stylowy zestaw. Co więcej, może także zarekomendować zakup innych pasujących części stroju lub wprowadzenie małych poprawek w rodzaju podwinięcia rękawów lub wciągnięcia koszuli w spodnie. Wszystko po to, by poprawić naszą atrakcyjność.

ZOBACZ TEŻ: Facebook wprowadzi zmiany na Instagramie i WhatsAppie. Co czeka użytkowników?

Facebook wierzy, że jego nowe narzędzie może pomóc projektantom w tworzeniu nowych kolekcji. Akurat ten aspekt wydaje się wątpliwy, bowiem może zepchnąć ludzką kreatywność na boczny tor i premiować myślenie oparte na algorytmie. Bo w kwestii modowego doradzania użytkownikom, Fashion++ wydaje się dość sensownym pomysłem. W końcu nie każdy musi mieć opanowane wszystkie tajniki stylu. Czasem trzeba podpowiedzi. Pod tym kątem Fashion++ może być bardzo przydatny.

Skądinąd to kolejna nowinka, która znowu przypomina nam, że jesteśmy już niedaleko od wizji zaproponowanych w serialu „Czarne lustro”.