Tesla Roadster wysłana w kosmos

Tesla Roadster Elona Muska zakończyła właśnie podróż na pierwszą orbitę za Słońcem. Pojazd został wypuszczony w podróż kosmiczną przez SpaceX na rakiecie "Falcon" 6-tego lutego 2018 roku. Potrzebowała niewielkiego obciążenia, by zaprezentować swoje "pozaziemskie" umiejętności. Szef programu SpaceX, Elon Musk, zdecydował się wysłać w podróż kosmiczną swoje auto z manekinem o nazwie "Starman", który zasiadł na fotelu kierowcy przy okazji tej jakże epickiej wycieczki.

Dzielny samochód ma nawet swoją stronę, whereisroadster. Wchodząc na nią możecie sprawdzić postępy Roadstera i "Starmana". Według informacji  podanych, pojazd porusza się po kosmosie z dużo prędkością. Na ten moment znajduje się 185,532,710 mil od ziemi, nieustannie zbliżając się do Marsa, od którego dzieli go już 69,346 mil. Roadster porusza się z prędkością 25,825 mil na godzinę. Wow!

"Starman" od momentu startu pokonał w Roadsterze 763 mile. Przez to przekroczył 36-tys. milową gwarancję auta jakieś 21,888 razy. "Starman" szczęśliwie podróżuje przez galaktykę i z każdym dniem będzie leciał coraz dalej. Kolejny dzień, kolejny rekord dla Tesli. Elon Musk zbudował naprawdę bezkonkurencyjną markę.