ASO Tesli w Polsce: kiedy się pojawi?

ZOBACZ: Elon Musk rekordzistą wśród prezesów. W 2018 roku zarobił więcej niż łącznie 65 kolejnych osób na liście

Autoryzowane Stacje Obsługi były dotąd bolączką Tesli. Brakowało w Polsce punktów, w których moglibyśmy z czystym sumieniem oddać swojego elektryka w dobre ręce. 48-letni miliarder zapowiedział, że pod koniec roku w Polsce pojawią się ASO Tesli. Już dziś po polskich drogach jeździ ponad 400 samochodów Muska.

Do tej pory jedynym punktem autoryzowanego serwisu elektryków Tesli był Tesla Service Center w Warszawie, swoją drogą otwarty stosunkowo niedawno. Pracuje tam zaledwie czterech przeszkolonych przez producenta mechaników, lecz wykonują oni jedynie proste naprawy. W przypadku większych problemów z Teslą w Polsce klienci są skazani na wycieczkę do Berlina, co - biorąc pod uwagę średnio rozwinięty system ładowania samochodów elektrycznych w Polsce - jest wyzwaniem. I to sporym. Dodatkowo nad Wisłą ma pojawić się więcej stacji ładujących „Supercharger”.

CZYTAJ TEŻ: Elon Musk chce wywrócić rynek samochodowy do góry nogami! Jak?

Skąd dowiedzieliśmy się o tym, że Tesla wprowadzi w Polsce pierwsze ASO? Oczywiście z Twittera. Nie z oficjalnego konta producenta, lecz właśnie od Elona Muska. Z Teslą jest tak, że najwięcej o jej nowościach dowiadujemy się od ekscentrycznego miliardera. Dla wielu ludzi jest to nie do przyjęcia, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z charakterem pokroju Muska.

Miliarder odpowiedział na Twitta serwisu CleanTechnika odnośnie stanu elektromobilności we Wrocławiu:

- ASO Tesli i dużo więcej stacji ładowania „Supercharger” znajdzie się w Polsce pod koniec roku.

Krótko i na temat. Cały Elon Musk.