W tym roku już po raz szósty magazyn ELLE wybrał najbardziej stylowe osobowości branży mody i okolic. W tym gronie znaleźli się najlepsi projektanci, modelki, fotografowie, influencerzy i producenci wydarzeń modowych z naszego rodzimego rynku. Osoby, które inspirują oraz nowe talenty w świecie fashion. To o nich jest i będzie głośno! Statuetki ELLE Style Awards wręczone zostały podczas wyjątkowego wieczoru w wyjątkowym miejscu - Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. To tu sztuka łączy się modą, historią ale i z nowymi technologiami. Tegoroczna gala była jednocześnie wyjątkową celebracją 25. urodzin naszego siostrzanego magazynu ELLE. Całej redakcji ELLE i elle.pl składamy z tej okazji piękne, szczere (i stylowe) powinoszwania!

ELLE Style Awards 2019 - zwycięzcy plebiscytu

W naszej GALERII>>> znajdziesz zdjęcia z wtorkowej gali ELLE Style Awards 2019, w tym stylizacje najlepiej ubranych mężczyzn wieczoru. Wydarzenie poprowadził redaktor naczelny ELLE MAN - Olivier Janiak. 

Poznaj listę zwycięzców plebiscytu ELLE Style Awards 2019:

IKONA STYLU: Magdalena Cielecka

Ceniona aktorka teatralna i filmowa. Na scenie zadebiutowała w 1992 r. W 2000 r. zagrała w filmie "Amok" . Za rolę tą otrzymała nominację do "Orła", Polskiej Nagrody Filmowej dla najlepszej aktorki roku 1999. Nonszalancja, seksapil, naturalność.  Kochamy ją za jej charyzmatyczne role teatralne i filmowe i za to, z jakim wdziękiem nosi nawet najbardziej klasyczne ubrania.

PROJEKTANT ROKU: Ania Kuczyńska

Polska projektantka mody. Minimalizm ma we krwi. To on definiuje jej na wskroś eleganckie, ale i praktyczne kolekcje. Ta najnowsza zachwyca formą. Tak samo jak projektantka.

MODELKA ROKU: Cleo Ćwiek

Modelka o wielu twarzach. Założyła fundację Można Zwariować, edukującą młode dziewczyny na temat zdrowia psychicznego.

FOTOGRAF ROKU: Gosia Turczyńska

Subtelna i dziewczęca, a do tego seksowna i odważna. Dokładnie jak jej zdjęcia. Autorka okładek Elle z Kasią Smutniak i Anją Rubik.

ODKRYCIE ROKU: KTW Fashion Week

Święto mody w Katowicach. Przed nami trzecia edycja wydarzenia, a już widać w nim potencjał na polski tydzień mody z prawdziwego zdarzenia. Tegoroczne wydarzenie w Fabryce Porcelany ponownie będzie wspierać młode talenty i pokazywać kolekcje topowych polskich projektantów, ma być dialogiem i przenikaniem się różnych pokoleń w świecie mody.

MARKA ROKU: Veclaim

Veclaim łączy romantyczny styl boho i minimalizm z wyczuwalną nutą awangardy. Eklektycznie i nieoczywiście. Idealne na formalne wyjście, elegancką kolację, jak i na spacer nad Wisłą. Marka odzieżowa z projektami w stylu lat 80. jest już niemal tak popularna jak jej właścicielka – blogerka Jessica Mercedes.

ODPOWIEDZIALNA MODA ELLE x H&M: Bio2Materials

Pierwsza polska marka, w sektorze ekologicznych i zrównoważonych tekstyliów, która stworzyła sztuczną skórę ze skórek jabłek. Biodegradowalną, ekologiczną, w trendach. Jesteśmy dumni!

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!