Koneser Restaurant Week będzie trwał od 18 do 23 marca 2020. Fani Warszawy i jedzenia będą mieli okazję celebrować święto restauracji i dobrego smaku w zrewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce wódek na warszawskiej Pradze. Za organizację wydarzenia odpowiedzialni są twórcy największego festiwalu restauracyjnego w Polsce, Restaurant Week. To dzięki ich pomysłowi i inicjatywie przez 6 dni będzie można cieszyć się wyśmienitymi potrawami przygotowanymi przez restauracje na tę okazję w bardzo specjalnej cenie. Za 49 zł na waszym talerzu wyląduje 3 dania, niejednokrotnie inspirowane właśnie kuchnią praską.

Koneser Restaurant Week - gdzie?

Na pierwszy Koneser Restaurant Week specjalne menu przygotowało 10 restauracji mieszczących się na terenie Centrum Praskiego Koneser: Koneser Grill, Bistro Bar WuWu, ORZO People Music Nature, Syreni Śpiew, Ferment Praski, Bombay Masala, Bar 3/4, Frankie’s oraz Columbus Coffee. Restauracje Zoni i Koneser Grill przygotują specjalne kolacje degustacyjne, które goście festiwalu będą mogli zarezerwować w specjalnych cenach.

Koneser Restaurant Week - co i za ile?

Każda restauracja jak zwykle przygotuje dwie wersje menu festiwalowego do wyboru: mięsne/rybne i wegetariańskie/wegańskie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zostaną one przygotowane wyłącznie z okazji festiwalu Koneser Restaurant Week, co oznacza, że na co dzień proponowane menu będzie niedostępne. Wyjątkowych dań można spróbować wyłącznie w dniach 18 – 23 marca 2020 w cenie 49 zł za osobę.

Koneser Restaurant Week - dlaczego Koneser?

Pomysł na nowy restaurant week nie był przypadkowy. Już w 2017 roku magazyn Business Insider uznał warszawską Pragę za 4. najciekawszą dzielnicą Europy. - Jej wyjątkowy klimat tworzą miejsca takie jak nasz Koneser, który stał się między innymi zagłębiem kulinarnym dla wielbicieli smaków z całego świata. Szeroka oferta gastronomiczna przyciąga wielu gości, tych lokalnych, ale także turystów. To świetne miejsce na lokalną odsłonę Restaurant Week – podsumowuje ten wybór Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.

Koneser Restaurant Week - nie tylko dla ciała

Uciechy kulinarne to nie jedyne atrakcje, na które już wkrótce możecie liczyć w Koneserze.  Po degustacji warto bowiem zwiedzić cały kompleks. Życie w Centrum Praskim Koneser koncentruje się wokół otwartego Placu Konesera, a wyjątkowy klimat miejsca tworzą muzea i wystawy, targi, festiwale i rozmaite wydarzenia. Uzupełnieniem kulturalnej części obiektu są Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Biżuterii, do których wkrótce dołączy Museum of Illusion. Każdy Gość festiwalu, który dokona rezerwacji otrzyma także 10% zniżki na bilety do Muzeum Wódki. Bo w końcu to, co dobre – powinno trwać dłużej!