Listopad to od kilkunastu lat niezwykły miesiąc. Niezwykły, bo skłania nie tylko do poruszania ważnych tematów, ale też do działania. Wszystko za sprawą akcji o nazwie Movember. W jej ramach wielu mężczyzn zapuszcza w tym czasie wąsy. Tym sposobem chcą podnieść świadomość społeczną na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i jąder.

ZOBACZ TEŻ: Ile wiesz o akcji Movember? [QUIZ]

Zachęcanie mężczyzn do uczestnictwa w tej akcji ma na celu osiągnięcie wzrostu liczby wczesnych wykryć, diagnoz oraz efektywnych kuracji raka. Movember przekonuje też, że powinniśmy prowadzić zdrowszy tryb życia. Kampanie Movember odbywają się w wielu krajach na całym świecie, w tym w Polsce. Także ELLE MAN zaangażował się w nią.

Pod koniec października uczciliśmy wydanie jesiennego magazynu imprezą w warszawskim klubie SEN. Jednym z elementów wydarzenia była sesja wspierająca tą szczytną kampanię. Goście mogli sobie zrobić zdjęcie z doklejonymi wąsami. Wśród pozujących znaleźli się chociażby nasz redaktor naczelny Olivier Janiak, Mateusz Gessler, Rafał Maślak, Rafał Jonkisz oraz Maciej Musiałowski. W sesji Marty Wojtal uczestniczyły także panie, w tym Anna Wochna, Natalia Kozanecka, Renata Stradowska oraz Kaja Rozi Wiater.

ZOBACZ TEŻ: Jesienne aktywności ELLE MANA. Zobacz, co się działo na naszej imprezie w klubie SEN [RELACJA]

Na przestrzeni ostatnich dni opublikowaliśmy część zdjęć na naszym Instagramie. Teraz dołączamy całą galerię, która mamy nadzieję nie tylko zachęci was do uczestniczenia w kampanii, ale sprowokuje również dyskusję na temat profilaktyki oraz zachorowalności na raka prostaty oraz jąder.

„Choroba nie odejmuje męskości, tak samo jak dbanie o zdrowie nie jest przejawem słabości. Trzeba o tym pamiętać, ale również głośno mówić” – zaapelował Mateusz Gessler. „Panowie, badajcie się! Róbcie to dla siebie i dla swoich najbliższych - rodziców, żon, dzieci, przyjaciół, osób ważnych w Waszym życiu” – dodał Rafał Maślak. Te słowa najlepiej oddają, jak ważne jest, abyśmy nie lekceważyli naszego zdrowia i regularnie się badali. Profilaktyka może uratować życie.