Skromny, miły, poukładany. Takie było moje pierwsze wrażenie, kiedy spotkaliśmy się z Robinem przed nagraniem kolejnego odcinka „ELLE Man Talks”. Wystarczyła krótka rozmowa, abym dostrzegł w jego oczach jeszcze ten wariacki błysk, który odróżnia mistrzów od pretendentów. Robin ma wszystko, aby w sportach motorowych osiągać zwycięstwa. Pierwsze sukcesy ma już zresztą za sobą – w wieku zaledwie 19 lat został najmłodszym w historii triumfatorem cyklu Audi Sport R8 LMS Cup i dostał zaproszenie na udział w testach m.in z Robertem Kubicą. Teraz, jeden z najbardziej obiecujących polskich młodych kierowców właśnie dołącza do serii wyścigowej DTM, stawiając kolejny krok na drodze ku Formule 1.

Zdaje sobie sprawę, że droga na szczyt jest długa, więc jest cierpliwy. Uczenie się od najlepszych bywa bolesne – opowiada młody szczecininanin, ale zaraz dodaje – wiem jednak, że ciężka praca popłaca i w pewnym momencie prześcignę bardziej konkurentów mądrą pracą. To że nie brakuje mu energii udowadnia również poza torem wyścigowym. W wolnym czasie zajmuje się kalisteniką i break-dance, w którym osiągał sukcesy, zanim zasiadł za kierownicą samochodu wyścigowego. I jakby tego było mało, rozwija własny biznes. Wraz z przyjaciółmi stworzył portal z inteligentnymi ofertami pracy dla różnych branż.

Ten rok będzie dla Robina Rogalskiego przełomowy. Związał się z serią DTM oraz wystartuje w mistrzostwa świata klasy samochdów GT3 w serii endurance.

Jeśli zaciekawiła was sylwetka naszego gościa, całą rozmowę możecie obejrzeć w poniższym wideo: