Pierwszym gościem w naszym cyklu jest Marek Podgórski, trener przygotowania motorycznego i kapitan reprezentacji Polski w baseballu. Marka możecie kojarzyć już z serii tekstów eksperckich na naszej stronie, w której w prosty sposób wyjaśniał tajniki treningu i poszczególnych jego zagadnień. 

W naszej rozmowie zadajemy Markowi wiele pytań o baseball sam w sobie, a także jego rozwój w Polsce, konieczną infrastrukturę i sprzęt. Dowiadujemy się także czy w baseball może grać każdy, a także jakie cechy powinien mieć gracz klasy światowej. Co ciekawe, Marek podpowiada nam także, że w baseballu łatwo można wykorzystać doświadczenie nabyte w innych dyscyplinach sportowych.

„Swoją sportową przygodę rozpoczynałem z pływaniem w wieku 2-3 lat. Moi rodzice postanowili zapisać mnie do szkoły pływania, ponieważ mieszkaliśmy na Florydzie, gdzie znajduje się wiele jezior, rzek i kanałów. Szybko zakorzeniłem się na pływalni, bardzo lubiłem pływać i byłem w tym całkiem niezły.  Mój największy sukces? W wieku ośmiu lat startowałem na jednych zawodach z Michaelem Phelpsem" – mówi kapitan reprezentacji Polski. 

Jeśli zaciekawiła was sylwetka naszego gościa, całą rozmowę możecie obejrzeć w poniższym wideo:

ZOBACZ: Baseball – jak zacząć trenować w Polsce? [WYWIAD]

CZYTAJ TEŻ: Męska torba – sprawdź, co znajduje się w torbie Michała Będźmirowskiego czyli Modnego Taty [WIDEO]

KOLEJNE WIDEO NA ELLE MAN: Męska torba : Co w swoim plecaku nosi Bartek Lipka, profesjonalny zawodnik CrossFit [WIDEO ELLE MAN]