Od Marcina Myszki można się wiele nauczyć. YouTuber i podcaster w ciągu zaledwie trzech lat stworzył jeden z najpopularniejszych cykli w Polsce. „Kryminatorium” to cotygodniowy autorski podcast kryminalny, w którym Marcin opowiada o zbrodniach z pierwszych stron gazet, seryjnych mordercach i nierozwiązanych sprawach z Polski i z innych krajów. Każdy odcinek (premierowe wpadają na platformy do odsłuchiwania w poniedziałkowe poranki) to porządnie zrealizowane słuchowisko z efektami dźwiękowymi oraz głosami aktorów. Wszystko, by jeszcze bardziej odtworzyć gęstą atmosferę okoliczności prawdziwej zbrodni i pobudzić wyobraźnię słuchaczy. 

Marcin Myszka chyba sam do końca nie zdaje sobie sprawy ze swojej popularności. Po nagraniu tego odcinka ELLE MAN TALKS, kiedy pochwaliłem się na swoim Instagramie naszą rozmową, zacząłęm otrzymywać mnóstwo informacji od znajomych, którzy przyznają, że „Kryminatorium” słuchają nałogowo.

Twórca podcastu sprawia wrażenie człowieka skromnego, ale też twardo stąpającego po ziemi. Na pewno też pracowitego. Właśnie miał premierę nowy projekt Marcina Myszki – audioserial „Rozpruwacz z Bydgoszczy. Przewodnik po sprawie”. Do tego wciąż prowadzi kanał na YouTube „Niedeigetyczne” oraz rozpoczyna współpracę z telewizją. Jak wszystko się dobrze ułoży, niebawem teksty Marcina będzie można również regularnie czytać w magazynie „Focus Historia”. 

O warsztat pracy podcastera śledczego i źródła zainteresowań prawdziwymi zbrodniami pytam autora „Kryminatorium” w nowym odcinku ELLE MAN TALKS.