Kolejnym gościem naszej wideo serii ELLE MAN TALKS jest Grzegorz Kapla, pisarz, podróżnik i redaktor papierowego wydania magazynu ELLE Man. W trakcie wizyty w naszym studio Grzegorz opowiedział nam nie tylko o tajnikach codziennej pracy redaktora, ale też specyfice ELLE Mana jako tytułu, a także czym jego zdaniem różni się klasyczne dziennikarstwo magazynowe od pisania do internetu. 

Grzegorz szykuje się także do wydania swojej kolejnej książki, którą już teraz serdecznie polecamy. „Chiny bez wzajemności" to  zapis podróży przez Państwo Środka z Konfucjuszem w roli przewodnika – po zaułkach współczesnych Chin i zakamarkach samotnego serca. A nieliczne wskazówki, które podróżnik uzyskuje od poznanych po drodze ludzi są niemal jak cytaty z Konfucjusza – wieloznaczne, dające szerokie pole do interpretacji. Wędrujemy z autorem, bacznym obserwatorem, która potrafi czytać ludzkie emocje zdecydowanie lepiej niż znaki chińskiego pisma z Lijang w Yunnanie, przez Kunming, Guilin, Kanton, Hong Kong, Makau do Szanghaju. Ten, kto pokona – jak on – tę drogę, będzie potrafił rozumieć i mówić, nie używając słów. Bo być może przeceniamy ich rolę?

„Przygotowując się do wywiadu nie piszemy sobie pytań.  To jest takie założenie, które realizujemy od lat.  Oczywiście, wiemy o czym chcemy porozmawiać, ale nie mamy listy pytań i dzięki temu skupiamy się na tym, żeby to była prawdziwa rozmowa.  Gdy ktoś ma przygotowane pytania i stara się tylko odczytać przygotowany zestaw to widać. Skupienie się na drugim człowieku jest dla mnie esencją wywiadu" - mówi człowiek, który w swoim życiu przeprowadził tysiące dziennikarskich rozmów. 

Jeśli zaciekawiła was sylwetka naszego gościa, całą rozmowę możecie obejrzeć w poniższym wideo: