Akcja ELLE MAN Rekomenduje – na czym polega?

ELLE MAN Rekomenduje to jesienna akcja, podczas której redaktorzy i dziennikarze naszego magazynu, przy wsparciu popularnych influencerów, m.in. Łukasza Podlińskiego (@podlinski_lukasz), Dawida Niestera (@niester_dawid) czy Kamila Pawelskiego, znanego szerzej jako Ekskluzywny Menel (@ekskluzywny_menel), będą odwiedzać salony barberskie w Polsce. Najlepsze z nich otrzymają znak jakości ELLE MAN.

Chcąc jeszcze mocniej podkreślić męski charakter całego wydarzenia oraz poczuć klimat typowych salonów barberskich rodem z amerykańskich filmów, gdzie można było liczyć na szklankę dobrego trunku, do współpracy zaprosiliśmy markę Jameson. Irlandzkiego giganta produkującego jedną z najlepszych i najpopularniejszych whiskey na świecie. 

Krótkie Boki Barbershop

W Krakowie – wiadomo – nikt się certolić nie będzie. Elegancki mężczyzna na głowie musi mieć porządne uczesanie, a nie jakiegoś tam obwarzanka. Dobrze o tym wie ekipa Krótkich Boków. Salon przy Nadwiślańskiej to już w Krakowie miejsce kultowe. Panowie zadbają tu o strzyżenie klienta, jego brodę lub zaproponują usługę combo, czyli kompleksową pielęgnację zarostu. W Krótkich Bokach panuje prawdziwa barberska atmosfera. Z jednej strony jest tu trochę jak w salonie dla dżentelmenów, z drugiej nie ma nadęcia i można się poczuć jak wśród kumpli. Kto lubi, dostanie szklaneczkę whisky. Kto ma ochotę wpaść z psem, nie ma problemu. Każdy na pole wyjdzie zadowolony.

Chłopaki wykazują się również kreatywnością w kwestii wystroju swojej miejscówki. Po skromnym i pustawym barbershopie, który zapamiętałem z ich początków działalności, nie ma już śladu. Teraz wchodzimy do klimatycznego miejsca, w którym przepołowiony „Mały Fiat” wiszący na ścianie jest jego sercem i wisienką na torcie zarazem. Nie tylko z racji czerwonego koloru.

Wielkim plusem Krótkich Boków jest ich lokalizacja. Kto zna Kraków ten wie, że Nadwiślańska to jeden z lepszych adresów w mieście. W otoczeniu klimatycznych knajpek, pięknych kamienic Starego Podgórza i nad samą Wisła. Nic więcej, poza przyciętą brodą i dobrym „fadem”, do szczęścia nie potrzeba!"

Opinia testującego:

Combo to słowo klucz w każdym Barbershopie. Oznacza dwie najważniejsze  usługi (strzyżenie włosów + modelowanie brody)  wykonane za jednym zamachem. Ja dodatkowo mam jeszcze swoje Perfect Combo, czyli: profesjonalnie wykonana usługa plus fantastyczna atmosfera „na zakładzie”. Panowie z krakowskich Krótkich boków świetnie ogarniają Combo na każdej płaszczyźnie. Krzysiek, który zajął się mną podczas wizyty, bardzo pomógł mi w zmianie fryzury. Pokazał kilka propozycji, a następnie jedną z nich wyczarował na mojej głowie. Efekt? Klient w pełni zadowolony. Właśnie to wyróżnia ich na tle konkurencji - pełen profesjonalizm połączony z luźną atmosferą.

Mike Dudek @who_is_mike_

_______________________________

HairMate Wilanów

Na warszawskim Wilanowie nie brakuje salonów barberskich ani tym bardziej fryzjerskich. Kiedy więc Adam Amadeo Wilczewski zdecydował się na otwarcie kolejnej filii HairMate właśnie w najbogatszej gminie w Warszawie, ryzykował sporo. Dziś może być pewien, że to był strzał w dziesiątkę. HairMate Wilanów przy Branickiego wyróżnia się nowoczesnym wnętrzem i niezobowiązującą atmosferą. Zaraz po wejściu do salonu w oczy rzucają się jasne kolory, dużo przestrzeni oraz przede wszystkim ekipa z tym błyskiem w oku, który wyróżnia ludzi z pasją. Do barbera na Branickiego można wpaść bez względu, czy ma się już zarost i szuka się profesjonalnej usługi trymerskiej, czy też broda jest dopiero w planach. HairMate Wilanów nie jest zresztą wyłącznie salonem barberskim. W salonie jest kilka stanowisk fryzjerskich, gdzie grzebieniowi i nożyczkom Amadeo zaufało wielu znanych mężczyzn, m.in. raper Mata.

Opinia testującego:

W HairMate Wilanów jest po prostu miło w każdym tego słowa znaczeniu. Amadeo ma szczególny dar dobierania najbardziej odpowiedniego uczesania dla klienta. Sam nie mam brody (moje włosy są na nią za cienkie), za to staram się dbać o delikatny wąs pod nosem. Zazwyczaj potrzebuję więc odpowiedniego cięcia i uczesania, aby całość jakoś się przentowała. Dzięki sugestii właściciela wyszedłem z salonu naprawdę zadowolony i – co zapisuję jako bonus – wizualnie młodszy o jakieś pięć lat.

Łukasz Załuski @luke.zaluski

  • HairMate Wilanów
  • ul. Branickiego 9
  • 02-972 Warszawa
  • https://www.facebook.com/hairmate.wilanow

_______________________________

Rooster Barbershop Saska Kępa

Warszawska Saska Kępa przez wielu mieszkańców stolicy nazywana jest małym miasteczkiem wewnątrz metropolii. Mieszkający tu ludzie lubią załatwiać najpilniejsze sprawunki w okolicznych sklepikach, a na ulubioną kawę zawsze chodzą do zaprzyjaźnionego lokalu. Jednak w tej niewielkiej społeczności przez wiele lat brakowało barbera z prawdziwego zdarzenia. Aż do 2018 roku, kiedy na mapie pojawił się Rooster Barbershop. Łukasz z Andżeliką, właściciele lokalu, sztuki męskiego cięcia uczyli się w London School of Barbering i w każdym ich cięciu widać pewność i zaufanie do własnych umiejętności. Po kilku latach działalności widać, że właściciele Roostera czują się na Saskiej Kępie doskonale, a ta rządząca się swoimi prawami okolica przyjęła ich z otwartymi rękami.

Opinia testującego:

W Rooster Barbershopie czułem się jak w domu najlepszego kumpla. Od samego początku Łukasz i Andżelika zadbali o to, żebym czuł się mile widziany, a pomogła w tym świetnie zaparzona kawa. Do tej pory miałem wrażenie, że moje włosy nie dają wiele pola do popisu dla barbera. Lubię krótkie cięcia, a włosy układam tylko na specjalne okazje. To powoduje, że z jednej strony trudno zepsuć moje cięcie, a z drugiej znalezienie w tym kontekście czegoś „nowego” jest wymagającym zadaniem. Tu wielki szacunek dla Andżeliki, bo jej się to udało. Wystarczyło 45 minut pełnego skupienia na mojej głowie (przeplatanego sympatyczną rozmową), żebym wyszedł bardzo zadowolony z salonu. Niby tak samo, a jednak inaczej. To się nazywa prawdziwa sztuka.

Michał Janowski @mike.janowski

  • Rooster Barbershop Saska Kępa
  • ul. Zwycięzców 13
  • 03-936 Warszawa
  • https://www.facebook.com/RoosterBarbershop/

_______________________________

Ferajna Barber Shop

Ferajna to jeden z pierwszych barber shopów w Polsce, który od kilku lat działa na warszawskim Śródmieściu. Pomysł na lokal narodził się w głowach właścicieli w momencie, w którym nie mieli miejsca w Warszawie na odświeżenie swojej brody. Atmosfera jest niesamowita. Wchodzisz i czujesz, że jesteś w odpowiednim miejscu Kto ma ochotę, dostanie szklaneczkę Jamesona. Kobiet też tam nie doświadczycie. Ferajna to miejsce tylko i wyłącznie dla mężczyzn, którzy chcą się wyluzować i pogadać o wszystkim ze wszystkimi. Właścicielom bardzo zależy na odpowiedniej atmosferze. Stworzyli nawet idealną poczekalnie, w której możemy rozegrać mecz w Fifę lub obejrzeć coś na Netflixie.

Opinia testującego:

Combo ( strzyżenie + pielęgnacja brody ) w wykonaniu Sontka było kosmiczne. Włosy dopracowane w każdym detalu, a broda wycieniowana i odświeżona. Przez 2 godziny mogłem się totalnie wyluzować, bo wiedziałem że zajmuje się mną profesjonalistą. Atmosfera jest świetna. Można wypić pyszną kawę lub coś mocniejszego jeżeli ktoś sobie zażyczy. Po wszystkim Michu doradzi Ci jaką pomadę wybrać do twoich włosów. Poziom to klasa światowa wśród barberów!

Piotr Kolasa @pkolasa99