Jeśli uważnie śledzicie naszą serię wideo to z pewnością zauważyliście, że do tej pory ani jeden telewizor nie doczekał się naszej recenzji. Dlaczego? Powody są tylko dwa, ale naprawdę istotne. Po pierwsze do tej pory nie spotkaliśmy na swojej drodze urządzenia, które naprawdę zachwyciłoby nas swoimi możliwościami. Od samego początku nasz pomysł na ten format zakładał, że pokazujemy wam urządzenia, które z czystym sumieniem możemy polecić i które naszym zdaniem wyróżniają się na tle konkurencji. Aż do teraz. Kiedy kilka tygodni temu okazało się, że możemy mieć szansę na własnej skórze przekonać się o wyjątkowości telewizorów LG OLED, nie wahaliśmy się ani minuty. 

Doskonale znaliśmy renomę telewizorów marki LG, która od lat jest jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych producentów sprzętu TV. To sprawiło też, że podchodząc do testów mieliśmy naprawdę wysokie oczekiwania i liczyliśmy się, że część sławy, którą owiany jest ten sprzęt mogła powstać nieco na wyrost. Nic bardziej mylnego! Te telewizory naprawdę robią wrażenie i od samego początku ich użytkowania poczuliśmy, że mamy przed sobą wyjątkowy gadżet. 

Dobrym przykładem jest funkcjonalność i intuicyjność wbudowanego w sprzęty marki LG interfejsu. Menu oparte na systemie WebOS sprawia, że wszystkie niezbędne instrukcje, informacje i funkcje dostępne są z poziomu jednego ekranu, a odpowiednie ustawienie telewizora trwa dosłownie kilkadziesiąt sekund. Wystarczy podłączyć sprzęt do prądu, włączyć go pilotem i poczuć, że urządzenie zostało stworzone tak, by jak najbardziej ułatwić jego obsługę, Ogromne wrażenie robi też funkcja, która pozwala sterować telewizorem za pomocą naturalnego polskiego języka mówionego. Sprzęt nie tylko rozumie całkiem skomplikowane polecenia, ale też na bieżąco, w trakcie użytkowania, uczy się naszych zwrotów, by z czasem jeszcze lepiej rozumieć o co go prosimy. Magia!

We wstępie wspominałem jednak o dwóch powodach nieobecności telewizorów w naszym formacie. Drugim z nich jest odpowiednia przestrzeń. Choć powód może wydawać się błachy, tak naprawdę bardzo trudno jest pokazać telewizor w odpowiednim świetle i scenerii. Właśnie dlatego tak bardzo dziękujemy marce LG za udostępnienie nam swojego brand store'u w warszawskim Klifie, który na kilka godzin zamienił się w nasze studio wideo, dzięki czemu nasz materiał wygląda świetnie w każdym calu.

Jeśli chcecie poznać wszystkie zalety telewizorów LG OLED to koniecznie obejrzyjcie nasz test wideo, który znajdziecie w poniższym playerze. Na koniec mały spoiler – pod koniec materiału znajdziecie scenę, w której „wyznaję swoje uczucia" sprzętowi marki LG. Sprawdźcie, jego reakcję!