Wszyscy przyzwyczailiśmy się do myśli, że gadżety muszą być fizycznymi przedmiotami, które da się trzymać w ręku czy schować do kieszeni. Jednak prawda jest taka, że jeśli uznamy za gadżet każde rozwiązanie, które ułatwia nam codzienne życie to nic nie stoi na przeszkodzie, by było to rozwiązanie całkowicie wirtualne! Świetnym przykładem jest platforma Ready For stworzona przez markę Motorola.

Motorola przeanalizowała potrzeby swoich użytkowników i zorientowała się, że większość z nich łączy w ramach jednego stanowiska wiele obowiązków, co przekłada się na niezwykła dynamikę ich pracy. Do tej pory byli oni zmuszeni do podziału swoich sprawunków pomiędzy te, które da się wykonać na poręcznym smartfonie, a te które wygodniej będzie wykonać na laptopie. W efekcie mieli dwa oddzielne stanowiska pracy, a przesyłanie pomiędzy nimi plików nie zawsze było tak proste jakby sobie tego życzyli. To właśnie wtedy w głowie inżynierów pojawiła się myśl, żeby stworzyć rozwiązanie, które rozszerzy działanie smartfona o wygodne i łatwe w użyciu połączenie z większymi ekranami monitorów i telewizorów. 

Czym jest platforma Ready For?

Efektem jest platforma Ready For, która została wyposażona w cztery podstawowe tryby pracy. Po bezprzewodowym połączeniu smartfona Motoroli z dowolnym ekranem (obsługującym technologię Miracast) użytkownik może wybrać czy chciałby skorzystać z funkcji mobilnego pulpitu, konsoli do gier, odtwarzacza filmowego czy wideo czatu.

  • Mobilny pulpit – umożliwia korzystanie ze wszystkich aplikacji na telefonie w interfejsie przypominającym ten z komputerów stacjonarnych. Doskonała opcja dla miłośników wygodnej edycji plików, a także przeglądania treści na większych ekranach.
  • Gry – funkcja stworzona z myślą o fanach gier wideo. Po podłączeniu smartfona do ekranu i wybraniu tej opcji można cieszyć się wideo rozgrywką na ogromnym ekranie. Co ciekawe, zestaw smartfon+ekran można rozszerzyć o połączenie z padem i zamienić swój smartfon w przenośną konsolę. 
  • Telewizja – gratka dla maniaków kina. Po podłączeniu smartfona platforma wykrywa zainstalowane na nim aplikacje do obsługi najpopularniejszych platform streamingowych i ułatwia przeglądanie ich baz. Rozwiązanie, które z pewnością się przyda, gdy chcecie pokazać ulubiony film większej grupie znajomych, która odwiedziła was wieczorem. 
  • Czat wideo – niezwykłe ułatwienie dla wszystkich, którzy często uczestniczą w spotkaniach online. Po podłączeniu smartfona do ekranu można wygodnie uczestniczyć w konferencji widząc wszystkich na ekranie, a w tym samym czasie smartfon zmienia się w kamerkę internetową wysokiej jakości. 

Jeśli chcecie poznać wszystkie możliwości platformy Ready For koniecznie obejrzyjcie nasz wideo test, który znajdziecie w poniższym playerze: