„El Camino: Film ‘Breaking Bad’” ma miejsce chwilę po wydarzeniach z finału serialu Vince’a Gilligana. Po dramatycznej ucieczce na wolność Jesse musi pogodzić się ze swoją przeszłością, żeby móc iść dalej. Wspomniany Gilligan jest reżyserem i scenarzystą filmu. Oprócz Aarona Paula zobaczymy także w obsadzie znanych z serialu Matta Jonesa i Charlesa Bakera, którzy wcielą się w przyjaciół Jessego – Badgera i Skinny Pete’a.

Patrząc na ten zwiastun można wywnioskować, że rzecz będzie nie tylko klimatyczna, ale też pełna emocji. Jednak ciężko byłoby Gilliganowi zepsuć powrót do tego świata. Tym bardziej, że od kilku lat z powodzeniem zajmuje się spin-offem „Breaking Bad”, czyli „Zadzwoń do Saula”. Spotkanie się z Pinkmanem po sześciu latach przerwy będzie dla wielu widzów niesamowitym doznaniem.

ZOBACZ TEŻ: Bryan Cranston i Aaron Paul stworzyli meksykańską wódkę. Przy okazji zmylili fanów „Breaking Bad”

Czemu? „Breaking Bad” to przykład serialu, który stopniowo robił wokół siebie coraz więcej szumu aż do prawdziwej eksplozji popularności w ostatnim, 5 .sezonie. Tamto zupełnie niesamowite zwieńczenie historii Waltera White’a (Bryan Cranston), nauczyciela chemii, który w obliczu śmiertelnej choroby rzuca wszystko i zaczyna produkować niesamowicie czystą metaamfetaminę, miało nieprawdopodobną siłę wyrazu, bowiem przez wiele sezonów oglądaliśmy stopniową zmianę charakteru zwykłego człowieka w egoistyczne monstrum, choć sprawa z tą postacią była bardziej skomplikowana. W tym wszystkim uczestniczył także Jesse Pinkman, pomocnik i przyjaciel White’a.

Dlatego bardzo dobrze będzie powrócić do tego wszystkiego być może ostatni raz. „El Camino: Film ‘Breaking Bad’” zobaczymy na Netfliksie 11 października tego roku. Poniżej zwiastun: