Dzień Singla - skąd się wziął?

Dzień Singla obchodzony jest od 2005 roku i jest efektem pomysłu Trevora Mcwanda. Na początku święto samotników miało być dowcipem. Z czasem jednak zaczęło zyskiwać uznanie i potencjał: szczególnie w branży rozrywkowej - w Walentynki to kina, teatry i restauracje są najbardziej oblegane przez zakochanych. A w Dzień Singla? Bary i kluby.

Wiele osób Walentynek ma po prostu dość - stąd w odpowiedzi na zalewające internet reklamy proponujące prezent dla ukochanego/ukochanej, wiele osób nie będących w związku traktuje Dzień Singla jako luźną okazję do zabawy w towarzystwie przyjaciół

Mimo rosnącej popularności Dnia Singla, w Polsce święto samotnych dusz wciąż nie jest do końca rozpoznawalne. W badaniu przeprowadzonym przez agencję SW Research na zlecenie firmy Wyjątkowy Prezent tylko 35 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy wie o tym, że Dzień Singla w Polsce jest obchodzony 15 lutego. Reszta - 65 proc. o tym nie wiedziała. (Zgadujemy, że po badaniu są już tego świadomi!)

Dzień Singla 2019 - jak go spędzić?

Najpopularniejszą formą spędzania Dnia Singla jest wyjście z najbliższymi znajomymi na przykład do ulubionego baru lub klubokawiarni. Z racji tego, że w tym roku Dzień Singla wypada w piątek, wszystkie kluby będą otwarte - można iść potańczyć! Oczywiście są też i tacy, którzy święto samotnych spędzą w domu oglądając seriale. Najważniejsze, by tego dnia wszyscy single robili to, na co mają ochotę. Bez oglądania się na trendy! To w końcu ich święto!