To zawsze jest cios, ale wyobraźcie sobie co dzieje się, kiedy dotyczy to nastolatki. Nastolatki, która w dodatku nie może liczyć na wsparcie najbliższych, bo sama jest z domu dziecka, z poprawczaka albo z patologicznej rodziny. Kiedy w Polsce nastolatka rodzi dziecko to nie może się nim zająć, bo nie ma władzy rodzicielskiej. Wtedy noworodek może trafić do rodziny zastępczej, a młoda mama jest pozostawiona sama sobie. Napiętnowana i odrzucona. Z kolei dziecko pozbawione jest na starcie tego, czego każdy potrzebuje najbardziej – bliskości i czułości rodziców, której nie zastąpi nic na świecie. 

Przy okazji Dnia Ojca wraz ze świetnymi facetami oraz ojcami ogłaszam ważną akcję. W imię męskiej solidarności i męskiej odpowiedzialności za wszystkie dzieci, zwłaszcza te, które nie mogą liczyć na swoich ojców, chcemy głośno mówić o tej sprawie, bo sprawa jest ważna. Martyna Wojciechowska i jej Fundacja UNAWEZA prowadzi właśnie zbiórkę na Dom Dla Nastoletnich i Usamodzielniających się Mam i ich Dzieci. To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy DOM, w którym młode dziewczyny zamieszkają ze swoimi dziećmi, dostaną opiekę i nauczą się czym jest macierzyństwo. A przy tym nie przerwą edukacji i zdobędą zawód.

Ściany każdego domu powstają z pojedynczych cegieł. Dlatego do budowy tego domu może przyłożyć się każdy z nas wpłacając choćby 10, 20 czy 50 zł. Wystarczy wejść na stronę unaweza.org i przelać odpowiedni datek. Martyna Wojciechowska i jej Fundacja UNAWEZA liczą na każdy Wasz gest. Nie tylko w Dniu Ojca. 

Już dziś o 20.00 Olivier Janiak porozmawia z Martyną o akcji #MeskaOdpowiedzialnosc i inicjatywie #WspieramyMlodeMamy. Rozmowę tę śledźcie na naszym Instagramie!

ZOBACZ: DZIEŃ OJCA: Wojtek i Staś Mazolewscy [WYWIAD]

CZYTAJ TEŻ: DZIEŃ OJCA: Paweł i Jeremiasz Małaszyńscy [WYWIAD]

O DNIU OJCA: DZIEŃ OJCA: Kochany tato, czyli jak być dobrym ojcem?