Sukces serialu „Młody papież” pokazał, że tematyka kręcąca się wokół Watykanu i głowy Kościoła ma zarówno potencjał fabularny, jak i komercyjny. Teraz czeka nas film od Netfliksa pt.: „Dwóch papieży”, którym zajęli się reżyser „Miasta Boga” Fernando Meirelles oraz scenarzysta „Bohemian Rhapsody” Anthony McCarten. Jak podaje platforma, produkcja oparta jest na autentycznych wydarzeniach.

CZYTAJ TEŻ: „Nowy papież”: Sharon Stone i Marilyn Manson w obsadzie serialu Paolo Sorrentino

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła.

Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Tutaj rzecz jasna bardzo dużym plusem jest fakt, że główne rolą grają znakomici aktorzy. Anthony’ego Hopkinsa nie trzeba nikomu przedstawiać, zaś Jonathan Pryce ma na koncie udział w takich produkcjach jak „Brazil”, „Wiek niewinności”, „Jutro nie umiera nigdy” oraz „Grze o tron”. Na razie nie znamy daty premiery filmu, ale można zakładać, że dojdzie do niej jeszcze w 2019 roku.