"W labiryncie" ma być kolejnym już kryminałem zdobywcy włoskiego Oscara (nagroda Włoskiej Akademii Filmowej)  - Donato Carrisiego. Reżyser ma na swoim koncie bardzo udany debiut reżyserski. W 2017 na ekrany światowych kin trafiła jego głośna „Dziewczyna we mgle”, do której na podstawie własnej powieści napisał też scenariusz. O czym będzie opowiadał jego najnowszy film?

"W labiryncie" - fabuła

 "W labiryncie" to opowieść o nastoletniej Samancie, która zostaje porwana w drodze do szkoły. Pomimo intensywnych poszukiwań nikt nie trafił na jej ślad. Piętnaście lat później odnajduje się w szpitalu. Nie wie kim jest, nie wie co się z nią działo. (Kto oglądał „Fugę” Agnieszki Soczyńskiej, ten wie, na czym taka dolegliwość polega.) Z pomocą doktora Greena (Dustin Hoffman) próbuje odzyskać pamięć. Wspólnie starają się poukładać wspomnienia z tajemniczego labiryntu - podziemnego więzienia, w którym ktoś zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Tajemnicę zniknięcia i powrotu dziewczyny próbuje również rozwiązać Bruno Genko (Toni Servillo) niepokorny i bezkompromisowy detektyw, mający tylu przyjaciół, ilu wrogów. Sprawa Samanthy może być ostatnią, nad którą pracuje.

ZOBACZ: Brad Pitt: stare zdjęcia aktora z lat 80. i 90. Mocno się zmienił? [GALERIA]

Obraz już na jesieni wyjdzie spod ręki jednego z najgłośniejszych obecnie włoskich reżyserów i scenarzystów. Donato Carrisi to jednak przede wszystkim pisarz i dramaturg. Powieść „Zaklinacz" (2009), debiut literacki Carrisiego, przyniosła mu niesamowity sukces: tłumaczenia na 20 języków, milion sprzedanych egzemplarzy, wysokie i długo utrzymujące się pozycje na listach bestsellerów nie tylko we Włoszech, nagrodę Bancarella, nominację do prestiżowej francuskiej Prix des Lecteurs. Kolejne powieści „Trybunał dusz" i „Hipoteza zła" - ugruntowały wysoką pozycję pisarza wśród autorów thillerów na całym świecie.  W 2015 roku Carrisi wydał wspominaną „Dziewczynę we mgle”. Dwa lata później zadebiutował w roli reżysera adaptując własną powieść. „Dziewczyna we mgle” została sprzedana na całym świecie w ponad 3 milionach egzemplarzy. Za jej ekranizację Donato Carrisi odebrał z rąk Stevena Spielberga nagrodę Włoskiej Akademii Filmowej – odpowiednik amerykańskiego Oscara.

"W labiryncie" - nie tylko film

Film trafi na ekrany polskich kin już 22 listopada. Zanim jednak to, nakładem wydawnictwa Albatros ukaże się też książka „W labiryncie”. Tylko dla widzów (i czytelników) o mocnych nerwach! 

ELLEMAN.PL POLECA: 5 najciekawszych filmów na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wśród nich „Mowa ptaków”