Nowy motor z rodziny Ducati, czyli Diavel 1260 zdobył właśnie jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu. Red Dot Award: Best of the Best przyznano modelowi w kategorii „design produktu”. Nagroda była dla marki o tyle cenna, że to już trzecie zwycięstwo Ducati w tej kategorii. W 2013 roku otrzymał je model 1199 Panigale, a w 2016 - XDiavel S. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 8 lipca 2019 w niemieckim Teatrze Aalto w Essen.

Ducati Diavel 1260 z nagrodą Red Dot Design 2019

Nagroda Red Dot Design jest przyznawana od 1955 roku dla najbardziej oryginalnych, innowacyjnych i ciekawych projektów. W tym roku zgłoszono ponad 5500 produktów. Jury złożone z 40 międzynarodowych ekspertów z zakresu wzornictwa i stylistyki postanowiło przyznać ją po raz kolejny motocyklowi Ducati, tym razem za promowany od tego roku model Diavel 1260.

Twórcy modelu Ducati Diavel 1260 nie mają wątpliwości, że nagroda Red Dot Designt o dowód, że mocny i muskularny power cruiser stał się ikoną stylu, innowacyjności oraz doskonałych osiągów. Jego design w połączeniu z silnikiem Testastretta DVT 1262 o mocy 159 KM od nowa definiuje pojęcie przyspieszonego bicia serca.

- Nigdy nie jest łatwo zdobyć tak cenne wyróżnienie jak Red Dot Award. Zwycięstwo po raz trzeci jest hołdem dla kreatywności i innowacyjności designerów Ducati. Jesteśmy dumni. - skomentował Andrea Ferraresi, dyrektor Centrum Projektowego Ducati. - Mimo, że mamy świadomość, iż nasze motocykle są ekscytujące, wyrafinowane i atrakcyjne, zwycięstwo zawsze jest motywujące dla całego zespołu - szczególnie przy tak dużej konkurencji. Teraz liczymy na podobny entuzjazm i ciepłe przyjęcie ze strony miłośników Ducati; motocykle są już dostępne u lokalnych dealerów marki.

ZOBACZ: Ducati Diavel 1260: wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w czasie gali Red Dot Award, 8 lipca w teatrze Aalto w Essen, w której udział weźmie blisko 1200 gości, w tym ścisła czołówka najbardziej uznanych osobowości w dziedzinie wzornictwa i projektowania.

Waszym zdaniem Diavel 1260 zasłużył na to wyróżnienie? Zdjęcia tego modelu Ducati znajdziecie w naszej GALERII--->