Włoska marka jest doskonale znana w świecie filmu. Jej okulary przeciwsłoneczne nosiły na przestrzeni dekad różne ikony wielkiego ekranu. Wystarczy przypomnieć Steve’a McQueena z „Afery Thomasa Crowna” (model Persol 174) czy Toma Cruise’a z „Koktajlu” (model PO3225S). Na osobną wzmiankę zasługuje James Bond. W „Casino Royale” Daniel Craig nosił aż dwa modele (2244 i 2720).

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej ikoniczne okulary przeciwsłoneczne w filmach. Od Keanu Reevesa po Toma Cruise’a

Teraz Persol zainspirował się niezwykle popularną hiszpańską serią „Dom z papieru”, aby stworzyć specjalną kolekcję trzech modeli. Wszystkie z nich nawiązują do enigmatycznego Profesora.

Najciekawszym elementem jest prawdopodobnie limitowana edycja „La Case de Papel”, która może pochwalić się eleganckimi oprawkami z czarnego octanu oraz pozłacanymi soczewkami z 24-karatowego złota. Trzeba przyznać, że okulary wyglądają zabójczo. Nie są też najtańsze, bo wyceniono je na 497 dolarów, co nasze wychodzi ponad dwa tysiące złotych.

Reszta kolekcji obejmuje „El Profesor Original” i „El Profesor Sergio”, obie sylwetki dostępne w kolorze czarnym lub brązowym. Te modele są już tańsze, bo zapłacimy za nie odpowiednio 322 i 317 dolarów (w obu przypadkach ponad 1300 zł). Jeśli akurat jesteście zainteresowani zakupem, to możecie to zrobić pod tym adresem. Warto się pośpieszyć, bo w przeszłości podobne kolekcje Persola rozchodziły się jak na pniu.