Wielka popularność dwóch pierwszych sezonów „Domu z papieru” zdecydowała o tym, że Netlix postanowił przedłużyć serial o przynajmniej jeszcze jedną odsłonę. Posunięcie to jest o tyle specyficzne, bowiem serial był zamkniętą całością, która nie wymagała tak naprawdę żadnej kontynuacji. Ale skoro takową dostaniemy, to trudno nie ekscytować się tym, że ponownie zobaczymy plejadę barwnych postaci i niesamowitych zwrotów akcji. Oto kilka ciekawych kwestii związanych z „Domem z papieru”:

Dom z papieru 3: nowi bohaterowie

Na pewno ujrzymy nowych członków w ekipie Profesora. Ich pseudonimy to: Marsylia (Luka Peros), Palermo (Rodrigo de la Serna) i Bogota (Hovik Keuchkerian). Ten ostatni to wieloletni przyjaciel Profesora, który przy okazji jest dobry w spawaniu. Jest jeszcze Najwa Nimru, która gra Alicię Sierrę, nową negocjatorkę, która nie zwraca uwagi na żadne zasady. Zapewne wszyscy będą mieli znaczący wpływ na wydarzenia. Szczególnie ciekawie zapowiada się postać Nimru.

Dom z papieru 3: sprawa z Rio

Przypomnijmy, że po ucieczce z Mennicy Narodowej z miliardem euro w kieszeni, Profesor otrzymał wiadomość: jeden z członków ekipy został zatrzymany. Jedyną szansą na uratowanie Rio i utrzymanie w tajemnicy miejsca pobytu pozostałych jest zebranie wszystkich i zaplanowanie kolejnego napadu. Bohaterom pomoże dodatkowo Raquel i Mónica, która – jak widzimy w zapowiedzi – będzie mieć dziecko.

Ciekawą kwestią jest też to, kto dopadł Rio. Oczywiście może to być państwowy wymiar sprawiedliwości, ale kto wie, czy w sprawę nie są zamieszane też inne grupy. Zwiastun pokazuje nam, że bohater nie będzie miał najlżejszego życia.

Dom z papieru 3: Berlin dalej żyje?

Gdyby brać pod uwagę doniesienia z planu, to możemy spodziewać się spotkania Berlina z Profesorem. Sęk w tym, że Berlin rzekomo nie żyje. Może to oznaczać, że albo postać przeżyła, albo pojawi się jedynie w scenach retrospektywnych. Berlina widzimy w zwiastunie „Domu z papieru”, gdy odwraca się do kogoś i szyderczo uśmiecha. Na pewno coś się kroi z jego udziałem. Pytanie tylko co.  

Dom z papieru 3: co wydarzy się między Profesorem i Racquel?

Jak doskonale pamiętamy, Profesor zbliżył się do Raquel po to, by dowiedzieć się, ile wie o jego tajnym napadzie. Niezależnie od tego, bohaterzy zakochali się w sobie. Racquel ostatecznie pozostawiła wszystko, by dołączyć do Profesora na wyspie Palawan rok po napadzie. Znając zwroty akcji serialu, wcale nie powiedziane jest, że w relacji tych dwojga wszystko będzie przebiegało w przewidywalny sposób.

CZYTAJ TEŻ: Oto nowy Dracula. Netflix przygotowuje serial wraz z twórcami „Sherlocka”

Oczywiście są to tylko wybrane wątki związane z 3. sezonem „Domu z papieru”, które nas ciekawią. Wiemy na pewno, że 19 lipca na platformie Netflix zaczniemy kolejny binge-watching.