„Dom z papieru” to bardzo popularny serial o złodziejach, którzy postanowili zrobić skok na hiszpańską mennicę narodową. Mózgiem całego zespołu jest człowiek kryjący się pod pseudonimem Profesor. Człowiek tak genialny, że w nowym materiale promującym 3. sezon widzimy, jak Charlotte Doppler, Jima Hoppera i Javiera Penę (postacie odpowiednio z seriali „Dark”, „Stranger Things” oraz „Narcos”) próbują rozwiązać sprawę napadu, który tak świetnie opracował.

CZYTAJ TEŻ: „Dom z papieru” – pojawił się teaser 3. sezonu. Kiedy premiera serialu?

Oczywiście wideo to sprytny przykład montażu. Na szczęście nikt nie wpadł na pomysł, aby zrobić crossover z tych seriali. Ale spece od marketingu w Netfliksie jak widać szukają różnych sposobów, aby podgrzewać atmosferę przed premierą trzeciego sezonu „Domu z papieru”, który będziemy mogli oglądać na platformie od 19 lipca 2019 roku.

Dwa pierwsze sezony „Domu z papieru”

Przypomnijmy, że w dwóch pierwszych sezonach oglądaliśmy historię ośmiu postaci, którymi przewodził tajemniczy Profesor. Mieli oni zrabować niemal dwa i pół miliarda euro. Uczestnicy „skoku stulecia” ze względów bezpieczeństwa nie znali swoich imion – w zamian używali pseudonimów zaczerpniętych od nazw światowych miast.

Choć plan Profesora był genialny i z założenia nie posiadał żadnych mankamentów, to jednak szybko okazało się, że nie wszystko przebiegło według jego oczekiwań. Ostatecznie protagoniści uciekli z mennicy z pieniędzmi i udali się na rajskie wakacje. Te najwidoczniej nie potrwają zbyt długo.

W trzecim sezonie zobaczymy dobrze znane postacie. W obsadzie są  Úrsula Corberó (Tokio), Álvaro Morte (Profesor), Jaime Lorente (Denver), Miguel Herrán (Rio), Darko Peric (Helsinki), Alba Flores (Nairobi), Esther Acebo (Sztokholm), Itziar Ituño (Raquel Murillo), Enrique Arce (Arturo) Kiti Mánver (Mariví), Juan Fernández (koroner Prieto) i Mario de la Rosa (Suarez).

Póki co nie znamy szczegółów fabuły. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez zagraniczne portale, Profesor ponownie zostanie przywódcą gangu. W serialu pojawią się też nowi bohaterzy.

CZYTAJ TEŻ: Netflix – premiery na czerwiec 2019. Wśród nowości ostatni sezon „Jessiki Jones” i kolejna odsłona „Czarnego lustra”

„Dom z papieru” – duży hit Netflixa

„Dom z papieru” zadebiutował dwa lata temu na hiszpańskim kanale Antena 3. Jego twórcą jest Alex Pina, a reżyserem Jesus Colmenar. Później został wykupiony przez Neflixa. Pierwotnie powstało 15 odcinków, każdy z nich trwał po 70-min. Jednak Netflix przemontował je w taki sposób, by miały po 45 min. To dało sumę 22 odcinków, które rozbito na dwa sezony. Ten ruch się opłacił – rok temu platforma ogłosiła, że „La casa de papel” jest ich najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym serialem. Ten stan rzeczy raczej nie ulegnie zmianie po ostatnim odcinku 3. sezonu. Zobaczcie nowy materiał promujący poniżej: