Inspiracją do stworzenia „Doliny Bogów” Lecha Majewskiego była legenda plemienia Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny zwanej Valley of the Gods. W swoim najnowszym filmie Majewski po raz kolejny kreuje współczesną baśń dla dorosłych osadzoną w realnym świecie. Film splata ze sobą losy Indian, najbogatszego człowieka na świecie oraz pisarza, który zaczyna pracować nad jego biografią. Hollywoodzko-polska produkcja budzi zainteresowanie nie tylko fabułą, lecz także nazwiskami odtwórców głównych ról. W postać bogacza Wesa Taurosa wcielił się John Malkovich, rolę pisarza reżyser powierzył Joshowi Hartnettowi. W filmie zobaczymy jednak też innych aktorów wybitnych aktorów.

CZYTAJ: „Obywatel Jones”: pojawił się pierwszy zwiastun filmu Agnieszki Holland

„Dolina Bogów” Lecha Majewskiego – fabuła

Historia „Doliny Bogów” Lecha Majewskiego toczy się w niedalekiej przyszłości, splatając ze sobą kilka wątków. Pierwszy z nich oparty jest na legendzie Indian Navajo o bogach ukrytych w skałach Valley of the Gods. Drugi jest opowieścią o życiu najbogatszego człowieka na świecie, Wesa Taurosa, granego przez Johna Malkovicha („Być jak John Malkovich”, „Sin City”, „Tajne przez poufne”). Bogacz ukrywa się przed światem, rzadko pokazując się publicznie. Trzeci wątek przedstawia historię Johna Ecasa, pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa – w tej roli zobaczymy Josha Hartnetta („Pearl Harbour”, „Helikopter w ogniu”). Obydwaj bohaterowie próbują odnaleźć spokój po traumatycznych przeżyciach osobistych. John zaczyna pisać biografię swego szefa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa wykupuje Dolinę Bogów, aby eksploatować rudę uranu na świętej ziemi Indian. Spokój przodków i bogów Navajo zostaje zburzony, a czerwone skały rodzą mściciela…     

ZOBACZ: 5 najciekawszych filmów na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Wśród nich „Mowa ptaków”   

„Dolina Bogów” Lecha Majewskiego – obsada

Obok znakomitości światowego kina jak John Malkovich i Josh Hartnett, w rolach drugoplanowych w „Dolinie Bogów” zobaczymy plejadę znanych hollywoodzkich aktorów, między innymi: Johna Rhys-Daviesa („Indiana Jones”, „Władca Pierścieni”), Keira Dullea („2001: Odyseja kosmiczna”), Charlotte Rampling, Keira Dullea, Lecha Dyblika czy „dziewczynę Bonda” Berenice Marlohe („Skyfall”).

- Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach. Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią” - powiedział Malkovich o swoim udziale w Dolinie Bogów.

„Dolina Bogów” Lecha Majewskiego – kostiumy 

Zdjęcia do filmu, za które wraz z Lechem Majewskim odpowiedzialny był Paweł Tybora (Onirica), powstawały nie tylko w Valley of the Gods, w stanie Utah, ale i w zamkach i pałacach południowej Polski. Muzykę filmową stworzył ceniony polski kompozytor, związany od lat z Hollywood, laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek. O kostiumy do filmu zadbała zaś Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Ewę Minge a także marki Pako Lorente i Kazar, które nie od dziś są synonimem męskiej elegancji, jakości i klasy.

TAKŻE NA ELLE MAN: „Boże Ciało” polskim kandydatem do Oscara 2020. Kiedy film trafi do kin?

Zdjęcia z planu "Doliny Bogów" znajdziesz w naszej GALERII>>>