Dodge będzie sprzedawał samochody w Polsce.

Stało się. Z początkiem wiosny 2019 ogłoszono, że amerykańska marka będzie dostępna w Polsce. Za sprzedaż będzie odpowiedzialna firma KWA. Samochody Dodge’a już wcześniej były dostępne w Polsce. Firma kilkanaście lat temu sprzedawała na Starym Kontynencie zapewne dobrze wam znany model, Caliber’a. Dla przypomnienia, zerknijcie na zdjęcie poniżej! 

Cena w swojej klasie była bezkonkurencyjna. Popularność na ten model minęła stosunkowo szybko, lecz Dodge sprzedał w Europie i - przede wszystkim w Polsce - dużo egzemplarzy tego modelu. Parę lat później Dodge wszedł w skład nowo powstałego koncernu: Chryslera z Fiatem. Jedną z pierwszych decyzji po fuzji, było wycofanie Dodge’a i Chryslera z Europy w 2011 roku.  A szkoda, bo amerykańskie mięśniaki na czterech kołach pięknie prezentowały się na drogach.

Dodge w Polsce. Jakie modele będą dostępne?

Firma KWA docelowo będzie sprzedawać Dodge’a w sześciu miastach, zaś obecnie są one dostępne w czterech: w Warszawie, Baranowie, Pszczynie i Wejherowie. Na ten moment można wybrać spośród czterech modeli samochodów.

Z logiem Dodge’a dostępne będą: Charger, coupe Challenger i SUV Durango, w wersji R/T. Będący nieco oddzielną marką RAM również będzie dostępny u dealer’ów Dodge’a.

Ile będą kosztować? Dodge prezentuje następujące ceny za bazowe wersje modeli (na ten moment podano oficjalne ceny Challengera i RAM’a 1500):

  • Dodge Charger GT AWD: (wersja z silnikiem 3.6 Pentastar o mocy 300 KM)
  • Dodge Challenger SXT: od 195 000 zł (wersja z silnikiem 3.6 V6 o mocy 305 KM)
  • Dodge Durango R/T: (wersja z silnikiem 5.7 HEMI o mocy 360 KM)
  • RAM 1500 Quad Cab Bighorn: od 300 120 zł (wersja z silnikiem 5.7 o mocy 395 KM)

Co ciekawe, RAM 1500 będzie największym pickup’em sprzedawanym w Polsce. 6 metrów długości i 2 metry szerokości. Gigant z wielkim silnikiem!

Powrót Dodge’a oznacza, że na na polskich ulicach z pewnością zwiększy się liczba amerykańskich modeli właśnie tego producenta. Czy to już amerykański sen?