Gry planszowe Star Wars: Zewnętrzne Rubieże

Han Solo, przemytnicy i walki w przestrzeni kosmicznej – w tym momencie mógłbym zakończyć opis, a wielu z was i tak chciałoby zagrać w ten tytuł. To cała magia „Gwiezdnych Wojen”. Jeśli jednak wyjątkowe postaci i piękne statki to za mało, by was uwieść „Zewnętrzne Rubieże oferują też świetną mechanikę i dużo satysfakcji. Gracze będą się wcielać w szmuglerów i poszukiwaczy przygód, których zadaniem będzie zbudowanie jak największej reputacji w galaktyce. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że w bardzo szczególnych przypadkach niskie wyniki na kościach są czymś pożądanym i przynoszącym więcej pożytku niż wysoka „ręka". 

Gry planszowe Star Wars: Imperium Atakuje

Prawdziwa gratka dla miłośników uniwersum Star Wars i wypchanych do granic możliwości pudełek z grami. Ten tytuł nie tylko zapewnia klimatyczne przejście w świat Hana Solo i rodu Skywalkerów, ale też dostarcza masę rozrywki związanej z pięknie wykonanymi elementami gry. W pudełku znajdziecie 50 z dbałością wykonanych figurek i prawie 200 kart. Fabuła? Razem z innymi graczami przenosicie się w czasie do momentu tuż po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci. Imperium chwieje się w posadach i waszą rolą będzie raz na zawsze je obalić. Ciekawostką są specjalne zasady rywalizacji dwuosobowej, które pozwalają graczom budować armie i ścierać się w niezależnych konfrontacjach odwzorowując epickie bitwy znane z sagi „Gwiezdnych Wojen" lub tworząc własne scenariusze potyczek.

Gry planszowe Star Wars: Rebelia

Teraz coś dla prawdziwych planszówkowych geeków. Lojalnie uprzedzamy - „Star Wars: Rebelia” to nie jest łatwa i szybka gra na przerwę kawową. To prawdziwy gigant, który zabierze dwójkę wybranych graczy w niesamowitą podróż pod uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Jak łatwo się domyślić jeden z graczy wcieli się w siły Imperium, a drugi spróbuje utrzymać przy życiu Rebelię. Trudno się dziwić, że jeden z największych portali na temat gier planszowych na świecie Board Game Geek stawia ją wśród najlepszych gier dwuosobowych w historii. 

CZYTAJ TEŻ: Zbliża się weekend! Te 4 gry planszowe świetnie sprawdzą się na imprezie

ZOBACZ: Gry dla moli! Oto 4 gry planszowe inspirowane książkami i komiksami

ELLE MAN POLECA: W kosmosie nie ma miejsca na potknięcia – recenzja gry planszowej „New Frontiers”