Mężczyźni lubią proste i szybkie rozwiązania. Stąd jeżeli przychodzi czas, aby się ostrzyc, to większość z nas idzie do fryzjera w pobliżu domu. I przeważnie już nie zmienia miejsca, bowiem tak jest wygodnie i nie ma czasu na szukanie czegoś innego. Ale niekoniecznie to podejście musi przekładać się na optymalną dla nas fryzurę. Zawsze można lepiej. Dlatego warto zastosować którąś z prostych wskazówek, które mogą pomóc w uzyskaniu lepszej fryzury. I wcale nie są czasochłonne.

1. Bądź asertywny

Przeszukuj media społecznościowe, sprawdź opinie lub zapytaj kogoś, gdzie chodzi do fryzjera lub barber shopu (rzecz jasna jeśli akurat ma styl, który ci pasuje). Może to być przyjaciel, współpracownik, a nawet przypadkowa osoba na ulicy. Większość ludzi entuzjastycznie reaguje na takie pytania, więc nie bój się podejść do nieznajomego. Możesz spróbować z tekstem „przepraszam, że ci przeszkadzam, ale szukam nowego fryzjera i masz spoko styl, więc chciałbym się dowiedzieć do kogo chodzisz?”. Choć może to brzmieć dziwnie na papierze, to jednak w praktyce potrafi pozytywnie zadziwić naszego interlokutora.

2. Google ci prawdę powie

„Szybkie wyszukiwanie haseł w rodzaju „męskie fryzury kształt głowy” daje całe mnóstwo artykułów polecających najlepsze fryzury i brody dla ciebie. Gdy już znajdziesz styl, który ci odpowiada, wyszukaj na Instagramie, Pintereście czy w Google’u zdjęcia kolesi, którzy mają podobną do ciebie teksturę włosów. Nie masz zdjęcia? Powiedz fryzjerowi lub barberowi, jaki efekt chcesz uzyskać – czy ma to być fryz w stylu Harry’ego Stylesa, George’a Clooneya lub Szczepana Twardocha. To zapewni, że dany profesjonalista zrozumie wygląd, którego szukasz i zetnie cię w najlepszy z możliwych sposobów.

3. Udzielaj informacje

Używasz pomady na co dzień? Każdego ranka prostujesz włosy? Na którą stronę się czeszesz? To są ważne informacje dla fryzjera czy barbera. Dzięki nim da ci wskazówki i przede wszystkim podejmie odpowiednie decyzje podczas strzyżenia. Jeśli masz proste i cienkie włosy, to np. odwiedzie cię od korzystania np. z gumy i przede wszystkim zetnie włosy w sposób, który ułatwi ci ich stylizowanie.

4. Nożyczki vs. maszynka do strzyżenia

Jeśli lubisz, jak twoje boki są dłuższe, to poproś fryzjera lub barbera, by ściął cię nożyczkami. Jeśli jednak preferujesz je mieć skrócone, to wskaż fryzurę typu fade, do której przeważnie używa się już maszynki. Dobrze jest spojrzeć ogólnie na różnego rodzaju fade’y (taper fade, low taper fade, high taper fade, mid taper fade) i pokazać, który najbardziej nam się podoba. To wystarczy, by barber wiedział co zrobić dalej z twoimi włosami.

5. Przynieś zdjęcia

Jeżeli udało ci się już ogarnąć wymarzoną fryzurę, poproś swojego barbera lub przyjaciela, aby zrobił jej zdjęcie z przodu i z tyłu. Gdy znowu przyjdzie czas na ścinanie włosów, to wówczas pokażesz fryzjerowi fotosy i nie będziesz musiał już nic wyjaśniać. To prawdopodobnie najszybszy i najlepszy sposób, aby za każdym razem uzyskiwać najlepszą z możliwych fryzur.