„Diuna” to adaptacja słynnej powieści Franka Herberta o tym samym tytule z 1965 roku. Jej reżyserem jest jeden z najbardziej uznanych obecnie twórców w Hollywood, Denis Villeneuve, który ma na koncie takie filmy jak „Blade Runner 2049” oraz „Nowy Początek”.

Głównym wątkiem w „Diunie” jest konflikt dwóch rodów walczących o kontrolę wspomnianej wyżej planety, która jest źródłem Przyprawy, substancji poszerzającej granice świadomości i umożliwiającej korzystanie z wyjątkowych umiejętności ludzkiego umysłu.

Film może pochwalić się niesamowitą obsadą. Jest Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Zendaya, Oscar Isaac oraz Jason Momoa.

Warto dodać, że dzieło Villeneuve’a jest drugą adaptacją filmową powieści Herberta. W 1984 roku na wielki ekran trafił obraz w reżyserii Davida Lyncha. Choć nie miał najlepszych recenzji, to dziś broni się jako intrygujące dziwactwo. Zdaje się, że drugie podejście będzie bardziej epickim przedsięwzięciem. 

Patrząc na zwiastun nowej „Diuny” można stawiać w ciemno, że Villeneuve znowu dostarczy niezwykłe widowisko. Jeżeli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów, to „Diuna” trafi do kin 18 grudnia 2020 roku. Poniżej zwiastun:

CZYTAJ: Filmy dla dwojga: TOP 10 filmów na romantyczny wieczór [RANKING ELLE MAN]

ZOBACZ: Filmy dla mężczyzn: najlepsze męskie kino [RANKING]

ELLE MAN POLECA: Najlepsze seriale komediowe: TOP 10. Te produkcje bawią do łez i zaskakują