W poniedziałek 13 kwietnia pojawiło się zdjęcie Timotheego Chalameta w roli Paula Atrydy, głównego bohatera produkcji. Aktor przechadza się samotnie po plaży. Atryda to syn księcia Leto, który zostaje zmuszony do ucieczki po zamachu stanu, dokonanym przez Harkonnenów. Na wygnaniu mężczyzna trafia na lud rdzennych mieszkańców planety Arrakis i decyduje się skorzystać z ich pomocy, by ruszyć przeciwko Harkonnenom. Dziś (14 kwietnia) producenci filmu udostępnili 9 kolejnych zdjęć, na których widzimy aktorów w swoich rolach. Wszystkie możecie zobaczyć w naszej GALERII >>>

„Diuna” to jak doskonale wiadomo adaptacja słynnej powieści Franka Herberta o tym samym tytule z 1965 roku. Jej reżyserem jest jeden z najbardziej uznanych obecnie twórców w Hollywood, Denis Villeneuve, który ma na koncie takie filmy jak „Blade Runner 2049” oraz „Nowy Początek”.

ZOBACZ TEŻ: „Tamte dni, tamte noce” – sequel w drodze. Timothee Chalamet i Armie Hammer powrócą do ról

Głównym wątkiem w „Diunie” jest konflikt dwóch rodów walczących o kontrolę wspomnianej wyżej planety, która jest źródłem Przyprawy, substancji poszerzającej granice świadomości i umożliwiającej korzystanie z wyjątkowych umiejętności ludzkiego umysłu.

Przypomnijmy, że oprócz Chalameta w filmie zobaczymy niesamowitą ilość znanych aktorów i aktorek. Pojawią się Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Zendaya, Oscar Isaac oraz Jason Momoa. 

Warto dodać, że dzieło Villeneuve’a jest drugą adaptacją filmową powieści Herberta. W 1984 roku na wielki ekran trafił obraz w reżyserii Davida Lyncha. Choć nie miał najlepszych recenzji, to dziś broni się jako intrygujące dziwactwo. Zdaje się, że drugie podejście będzie bardziej epickim przedsięwzięciem. 

Jeżeli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów, to „Diuna” trafi do kin 18 grudnia 2020 roku. Teraz pozostaje nam czekać na pierwszy zwiastun, ale nasze apetyty zostały rozbudzone.