Współpraca Dior z Shawnem Stussy to niejedyne zaskoczenie ostatnich dni. Kim Jones, jak zwykle świetnie czujący klimaty streetwearowe, wszedł także w kooperację z Jordan Brand. Projekt związany jest z obchodami 35. rocznicy powstania modelu Air Jordan 1 oraz debiutu męskiej kolekcji Dior w USA.

ZOBACZ TEŻ: Moda męska: wczesnojesienna kolekcja Dior na 2020 rok. Robi wrażenie! [GALERIA]

Sneakersy są produkowane we Włoszech, przy użyciu tej samej skóry cielęcej, której Dior używa do swoich toreb. Ta skóra jest lakierowana na krawędziach i renderowana w szarym kolorze Dior Grey, powiązanym z domem mody od chwili jego założenia w 1947 roku. Z kolei kolor biały dominuje na kołnierzu i bocznych panelach. Oprócz wytłoczonego logo „Air Dior”, boczny swoosh jest wykończony żakardowym wzorem Dior Oblique – to skądinąd ładne połączenie ikonografii obu firm.

„Uwielbiam mieszać różne światy, różne pomysły – a Jordan Brand i Maison Dior są symbolami absolutnej doskonałości w swoich dziedzinach” – powiedział Jones. „Połączenie ich w ramach w tej wyjątkowej współpracy oznacza zaproponowanie czegoś ekscytującego i naprawdę nowego” – dodał.

Air Jordan 1 High OG Dior pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2020 r. Będzie można je kupić w sklepach Dior na całym świecie. Nie znamy jeszcze ich ceny, ale można zakładać, że nie będzie ona jakimś problemem dla wielu konsumentów. Gdy Jones pracował jeszcze w Louis Vuitton, to kolaboracja tej marki z Supreme wywołała prawdziwy szał. Stąd już samo zdobycie pary „Air Dior” najprawdopodobniej będzie sporym wyzwaniem.