Dbaj o zęby jak należy!

Przez ostatnie lata zmieniły się nie tylko sposoby i metody dbania o zęby, lecz również produkty, urządzenia i techniki higienizacji w gabinecie stomatologicznym. W trosce o zdrowie pacjentów w niektórych gabinetach stomatologicznych zaczął funkcjonować niedawno program TestDrive, w ramach umożliwiający pacjentom testowanie najnowszej szczoteczki Oral-B pod okiem profesjonalisty.

CZYTAJ: Uśmiech po męsku: nie musisz być ideałem, po prostu się uśmiechaj!

Współcześnie nowoczesny i ceniony gabinet stomatologiczny nie może się obyć bez ważnego etapu higienizacji. Z roku na rok rośnie rola higienistki, która ma coraz większe kompetencje w gabinecie i wspiera pracę lekarza. W krajach skandynawskich czy w Niemczech jej opieka podczas leczenia oraz w profilaktyce to złoty standard. Zanim pacjent trafi na zabieg lekarski, niezależnie od tego, czy będzie to leczenie zachowawcze, ortodontyczne, protetyczne, czy implantologiczne, powinien być przygotowany przez higienistkę. To ona indywidualnie dobiera produkty do higieny i uczy, jak się nimi posługiwać. 

Efekty regularnej higienizacji są nie do przecenienia i widać je od razu. Pacjenci, którzy regularnie poddają się tym zabiegom, mają zdrowsze zęby, a leczenie w razie potrzeby jest szybsze i co również ważne - prostsze. Dlatego też nawet przy zdrowych zębach i braku problemów mężczyźni powinni korzystać z konsultacji higienistki średnio co 6 miesięcy, a w przypadku leczenia ortodontycznego - co 3 miesiące.

Teraz usługa ta w niektórych gabinetach stomatologicznych w Polsce została wzbogacona o program TestDrive, który został zaprojektowany specjalnie w trosce o piękny uśmiech pacjentów. Polega on na możliwości testowania najbardziej zaawansowanej do tej pory szczoteczki elektrycznej Oral-B Genius. Udział w programie biorą zarówno lekarze dentyści, jak i higienistki. Jego celem jest poprawa zdrowia jamy ustnej pacjentów, poprzez danie im możliwości przetestowania działania szczoteczki elektrycznej Oral-B w gabinecie, przeprowadzenia z nimi instruktażu prawidłowego szczotkowania zębów oraz danie możliwości poznania różnic pomiędzy szczotka manualną i innych technologii względem Oral-B z małą okrągłą główką.

Program TestDrive pozostaje w zgodzie ze standardami higieny obowiązującymi w gabinetach stomatologicznych oraz wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest fakt, że do jego przeprowadzenia używana jest szczoteczka eklektyczna, która nie ma sobie równych. Oral-B Genius X to szczoteczka wyposażona w sztuczną inteligencję. Szczoteczka ta zbiera informacje o zachowaniach użytkownika w trakcie szczotkowania, aby ocenić jego styl i wytrenować użytkownika w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w zakresie higieny jamy ustnej. Dzięki nowej szczoteczce Genius X pacjenci mogą szczotkować zęby zgodnie z zaleceniami dentysty bez zmian w stylu szczotkowania, który preferują.

Szczoteczka elektryczna Genius X - akcesoria i funkcjonalności

Nowa szczoteczka Genius X śledzi, w którym miejscu jamy ustnej użytkownik w danym momencie szczotkuje i przekazuje spersonalizowaną informację zwrotną na temat obszarów, które wymagają dodatkowej uwagi. Aplikacja Oral-B na telefon i szczoteczka komunikują się za pomocą Bluetooth, bez konieczności umieszczenia ekranu telefonu przed twarzą użytkownika. Oral B Genius X pomaga lepiej czyścić zęby bez konieczności zmiany dotychczasowych upodobań związanych ze szczotkowaniem zębów.  

Dodatkowo, poza innowacyjną technologią poprawiającą codzienne nawykami związane z higieną jamy ustnej szczoteczka Oral-B Genius X pomaga pacjentom osiągnąć optymalne rezultaty dzięki wielu akcesoriom i funkcjonalnościom, na które się składają m.in. potrójny czujnik kontroli siły nacisku, który ostrzega użytkownika, gdy szczotkuje zbyt mocno (szczoteczka zmniejsza ilość ruchów w celu ochrony twardych i miękkich tkanek jamy ustnej); zintegrowany zegar, który co 30 sekund sygnalizuje upływający czas szczotkowania, aby zmotywować użytkownika do szczotkowania przez zalecane 2 minuty; 6 różnych trybów pracy i szeroki wybór końcówek, umożliwiających dopasowanie szczoteczki do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz podróżne etui z ładowarką USB umożliwiające jednoczesne ładowanie szczoteczki i telefonu.

Dzięki regularnej higienizacji i zmianie szczoteczki z manualnej na elektryczną dbanie o zęby stanie się nie tylko łatwiejsze i przyjemniejsze, ale przede wszystkim znacznie bardziej efektywne. A czy w higienie nie o to właśnie chodzi? Zęby to nasza wizualna wizytówka, którą "wyciągamy" podczas każdego spotkania. Dobrze, żebyśmy w tym względzie mieli się czym pochwalić. 

CZYTAJ TEŻ: Nowoczesna stomatologia – prawdy i mity