David Beckham od dawna znany jest jako ktoś, kto umiejętnie dba o swój wizerunek i budowanie marki. Jako jeden z pierwszych piłkarzy zaczął współpracować z firmami odzieżowymi, producentami perfum i zegarków. Można nawet powiedzieć, że pod koniec swojej kariery był już bardziej biznesmenem niż piłkarzem.

Teraz były zawodnik Manchesteru United oraz Realu Madryt najwidoczniej pozazdrościł gwiazdom NBA jak LeBronowi Jamesowi i Stephenowi Curry’emu, którzy mają medialne biznesy. Stąd wymyślił Studio 99. Firma będzie odpowiedzialna za produkcję filmów, seriali i reklam. W ramach jej działań będzie także produkcja i obsługa formatów reklamowych dla agencji kreatywnych i partnerów biznesowych.

Studio Beckhama nie próżnuje i już w tej chwili pracuje nad pierwszymi projektami. Wśród nich znalazł się film dokumentalny o historii sportu, w którym rzecz jasna wystąpi także były sportowiec. Beckham ma pojawić się także w przedsięwzięciach związanych z podróżami i modą.

CZYTAJ TEŻ: Wimbledon 2019: Cumberbatch, Hiddleston i Beckham na trybunach. Jak wyglądali?

Co ciekawe, Studio 99 zawarło współpracę z firmą medialną Uninterrupted, której udziałowcem jest wspomniany wcześniej LeBron James. Oba podmioty będą wspólnie pracować nad dokumentem o historii powstania klubu piłkarskiego Inter Miami CF, którego współwłaścicielem jest Beckham. Znając smykałkę biznesową Beckhama, można być pewnym, że jego nowy projekt raczej nie powinien mieć problemu z zarabianiem na siebie.