Pierwszy sezon niemieckiego serialu „Dark” pojawił się na Netfliksie 1 grudnia 2017 roku. Opowiada historię zaginięcia dwojga dzieci w niemieckim miasteczku Winden. W trakcie poszukiwań jednak zaczyna pojawiać się pytanie dotyczące nie tego przez kogo i dlaczego dzieci zostały porwane, a kiedy.

Wielu recenzentów słusznie zauważyło, że „Dark” wygląda jak mroczniejsza wersja „Stranger Things”, z bardziej pokręconą fabułą, która nawet mocniej skręca w rejony science fiction.

„Dark” spodobał się widzom tak bardzo, że postanowiono nakręcić kolejny sezon. Przy materiałach promujących kontynuacji okazało się, że całość została pomyślana jako trylogia. Teraz czeka nas zamknięcie historii serialu. Trzeci sezon przygotowali Baran bo Odar oraz Jantje Friese, czyli osoby odpowiedzialne za dwie poprzednie odsłony.

Za sprawą opublikowanego przez Netflix zwiastuna, dowiedzieliśmy się, że „Dark” powróci na platformę już 27 czerwca 2020 roku. Czy pętla w końcu zostanie przerwana? Poniżej zapowiedź, która wygląda bardzo obiecująco:

ZOBACZ TEŻ: „Tenet”: pełny zwiastun nowego filmu Christophera Nolana. Szykuje się hit na miarę „Incepcji”?

CZYTAJ: „Siły kosmiczne” – pierwszy zwiastun serialu Netflixa. W obsadzie Steve Carell i John Malkovich

ELLE MAN POLECA: Netflix: najlepsze polskie filmy. Co warto obejrzeć w serwisie? [RANKING ELLE MAN]