Pierwszy sezon „Dark” pojawił się na Netfliksie 1 grudnia 2017 roku. Serial opowiada historię zaginięcia dwojga dzieci w niemieckim miasteczku Winden. W trakcie poszukiwań jednak zaczyna pojawiać się pytanie dotyczące nie tego przez kogo i dlaczego dzieci zostały porwane, a kiedy. Wielu recenzentów słusznie zauważyło, że „Dark” wygląda jak mroczniejsza wersja „Stranger Things”, z bardziej poplątaną fabułą, która nawet mocniej skręca w rejony science fiction.

CZYTAJ TEŻ: Netflix – premiery na czerwiec 2019. Wśród nowości ostatni sezon „Jessiki Jones” i kolejna odsłona „Czarnego lustra”

„Dark” spodobał się widzom i wiadomo było, że doczeka się kolejnego sezonu. Z właśnie opublikowanego zwiastuna wynika, że serial został pomyślany jako trylogia. Co zaś będzie działo się w drugim sezonie? Jonas trafił do przyszłości i desperacko chce wrócić do 2020 r. W międzyczasie jego przyjaciele – Martha, Magnus i Franziska – próbują odkryć w jaki sposób Bartosz jest związany z tajemniczymi zjawiskami, które dzieją się w miasteczku Winden. Coraz więcej osób jest wciągniętych w wydarzenia sterowane przez tajemniczą postać, która zdaje się być połączona ze wszystkimi strefami czasowymi.

CZYTAJ TEŻ: „Dom z papieru” – bohaterowie z „Narcos” i „Stranger Things” szukają sprawców napadu. Ciekawa promocja Netflixa

Produkcję ponownie wyreżyserowali Baran bo Odar oraz Jantje Friese, która odpowiedzialna jest również za scenariusz do wszystkich odcinków. W obsadzie serialu pojawi się też kilku nowych aktorów – Winfried Glatzeder, Sylvester Groth i Sandra Borgmann. Nowy sezon składać się będzie z ośmiu godzinnych odcinków. Patrząc na zwiastun, można powiedzieć, że fani serialu będą mieli czego wyczekiwać 21 czerwca. A przypomnijmy, że 4 lipca wraca z kolei 3. sezon „Stranger Things”. Netflix tym samym dostarczy w krótkim czasie solidne combo science fiction.