Jak zawsze w przypadku wyników tego typu konkursów warto już na wstępie zaznaczyć, że wyborów jury – niezależnie od tego, kto się w gronie oceniających znalazł – nie powinno się traktować jako wyroczni. Warto się z nimi zapoznać – chociażby po to, aby podczas kolejnych zakupów pamiętać o mniej oczywistych trunkach.

Nagrody przyznano w kilkunastu kategoriach. Wyróżniono praktycznie wszystkie popularne rodzaje trunków – od wódki, poprzez whisky i brandy, aż po rum i tequilę. Każdy z alkoholi, który osiągnął wynik powyżej 90 punktów na 100 możliwych, otrzymał złoty medal. Srebrny przysługiwał za wynik od 76 do 89, a brązowy od 65 do 75. Nie ma sensu skupiać się na przegranych, dlatego zaprezentujemy zwycięzców w najważniejszych kategoriach.

Najlepsza wódka – Ramsbury Single Estate Vodka

Brytyjczycy są znani z zamiłowania do własnych wyrobów, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że zwycięska wódka pochodzi z Wielkiej Brytanii. Ramsbury Single Estate Vodka zdobyła 96 punktów i zwyciężyła nie tylko w swojej kategorii, ale także zdobyła tytuł najlepszego trunku całego konkursu

Najlepsza whisky – Dingle Distillery Fourth Single Pot Still Release

W kategorii „Najlepsza whisky” zwyciężyła whiskey, bo destylarnia Dingle znajduje się w Irlandii. Zwycięski trunek pochodzi z 25 beczek, których zawartość trafiła do 8 tysięcy butelek.

Najlepszy rum – Rum Nation Guatemala XO

Wbrew temu, co sugeruje nazwa zwycięski rum nie pochodzi z Gwatemali, a z Włoch.

Najlepsza tequila – Izo / Tequila Extra Anejo Cristalino

Po najwyższy laur sięgnął produkt meksykańskiej (nie mogło być inaczej) firmy Belzmart Group, który zdobył 90 punktów.

Najlepszy gin – Botanic Australis Navy Strength Gin

W kategorii „Najlepszy gin” triumfowali Australijczycy, a konkretnie ci z firmy Mt. Uncle Distillery. Ich produkt otrzymał 90 punktów.

Pełną listę laureatów można zobaczyć na stronie organizatora konkursu.